Ze Succesvolle jaarlijkse bottentocht Dit onderzoek heeft inmiddels een bescheiden vervolg gekregen door gesprekken met mensen die reageerden op het vragenformulier. Voorals nog is het wachten op concrete suggesties. En wachten ook op fondsen om uitgebreider vervolg onderzoek mogelijk te maken. En ten slotte moet het Genootschap ook nog wachten op het ant woord op de vraag of gesprekken met 'Roosevelt' wat opleveren. Toch, ondanks al dat 'wachten', gebeurt er wat binnen het letterlijk - en figuurlijk - (voor een veel te grote buitenwacht) grijze Genootschap. Eric-Jan Weterings Schipper Jaap Schot toont de potvistand. Foto: Lex Kattenwinkel. Zaterdag 9 juli is op de Westerschelde een zeer succesvolle vistocht naar fossiele botten gehou den. Er is onder meer een complete potvistand opgevist en een stuk onderkaak van een wolha- rige neushoorn met drie kiezen. Het was de deel nemers aan deze tocht speciaal begonnen om (miljoenen jaren oude, uit het Mioceen afkom stige) fossiele walvisbotten. Die zijn volop naar boven gehaald, bijvoorbeeld een spaakbeen van een baleinwalvis, een puntgave draaier (tweede halswervel) van een baleinwalvis en diverse andere wervels, botten en gehoorbeenderen van walvissen. Het topstuk was zonder twijfel de puntgave potvistand. De neushoornkaak is afkomstig uit lagen van 'slechts' enkele tiendui zendenjaren oud. Er zijn ook andere zoogdierfos sielen van deze ouderdom opgevist. De zogenoemde bottenvistocht wordt elk jaar georganiseerd door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en mogelijk gemaakt door de familie Schot uit Zierikzee, die met haar mosselkotter ZZ10 de fossielen boven water haalt. Aan de tocht van 9 juli werd deelge nomen door leden en genodigden van het KZGW, waaronder een delegatie van natuurhistorisch museum Naturalis uit Leiden en walvisspecialis ten uit binnen- en buitenland. De vondsten komen ten goede aan de collectie van het KZGW. Lex Kattenwinkel 112 Genootschapszaken

Zeeland | 2011 | | pagina 38