Signalementen Lo van Driel, Op de Rote. De INest-Zeeuws- V/aamse fietstochten van Nout Eikenhout. Druk/ distributie: drukkerij Durenkamp, Aardenburg 2011. 160 pag., 13,50. Nout Eikenhout is weggefietst, in de blauwe oneindigheid. Zijn alpinopet is het enige dat van hem werd teruggevonden. Bij Greetje in Sint Kruis wordt ie zorgvuldig bewaard. Ze heeft 'm niet gewassen, uit piëteit. Hij ruikt naar vroeger. Van 2005 tot een eindje in 2010 werden Nouts fietstochten en de gedachten die hij daarbij de vrije loop liet door Maurits van IJzendijke, nou ja Lo van Driel beschreven in het tijdschrift van de Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaanderen. Nadat Nout was verdwenen, werden de stukjes in nauw overleg met de erven Eikenhout bewerkt en gebundeld. Een mooi boekje, datje leest met een glimlach. Nouts alpino staat in het boekje afgebeeld. Toen ik Greetje er onlangs naar vroeg, zei ze dat ze 'm liever voor zichzelf hield. Je ziet die kod dige hoofddeksels de laatste jaren niet zo veel meer, maar vorige week zag ik Lo van Driel in de buurt van Sint Laurens fietsen met net zo'n alpino op als die van Nout. B.G. A.P. de Klerk, Wegbeplanting in de Tuin van Zee land; Aspecten van het ontstaan en het vroegere beheer van de wegbeplanting op Walcheren. Uit gave: Waterschap Scheldestromen, in samenwer king met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Stichting Tuin van Zeeland. Middelburg 2011. 48 pag. Kleurenillustraties. 8,95. Wegbeplanting is beeldbepalend voor Walcheren, de tuin van Zeeland, zoals het eiland vóór de oor log werd genoemd. In dit boekje behandelt de his torisch geograaf Aad de Klerk de geschiedenis van de wegbeplanting op Walcheren. Snoeien, rooien en herbeplanten - en de onenigheid daar over - zijn van alle tijden, zo maakt De Klerk wel duidelijk. Ook vroeger botsten de inzichten en belangen over het openbare groen: waar de ene bewoner een meidoornhaag als een sieraad van zijn landgoed zag, vond de ander dezelfde heg een last wegens de bladval of omdat deze een wegversmalling veroorzaakte waardoor paard- en-wagen er niet meer overheen konden, zo schrijft dijkgraaf Poppelaars in zijn voorwoord. Het boekje biedt een informatieve inleiding tot het onderwerp, het is toegankelijk geschreven en mooi geïllustreerd F.S. 160 Signalementen

Zeeland | 2011 | | pagina 46