Ze gevormd. Veelal zijn hierop lage duinen tot ont wikkeling gekomen..." Een kwelderwal ontstaat door het overspoelen bij springtij en stormvloeden van met vegetatie bedekte zandplaten en schorranden, die zand en slib invangen. Ook hierbij spreekt men van enkel zand het voornaamste sediment. Tevens is er veelal een grote windwerking aanwezig (opstuivend zand). De conclusie uit het bovenstaande is dat de sedimentaire opbouw de sleutel zou moeten geven tot de naamgeving van de kustwal ten noorden Gezicht op duin bij Breezand (Vrouwenpolder). Foto: Dignus Pieter Cornelisse (1901-1970), Zeeuws Archief, Zelandia Illustrata II, 2347-692. flauwe terreinheffingen. Het verschil wordt gemaakt door de aanwezigheid van voornamelijk strand- en duinzand, respectievelijk zand- en slibdeeltjes. De kustwal lijkt in de beschrijving van de toelichting op de geomorfologische kaart van Walcheren op de kwelderwal. De verwarring wordt veroorzaakt doordat de diverse onderzoekers de termen kustwal, strand- wal en kwelderwal niet eenduidig gebruiken. De strandwal en de kustwal zijn nu ingedeeld bij het kustduinlandschap, de kwelderwal staat onder het marien landschap. De mariene sedimenten op Walcheren bestaan uit gelaagde afwisselingen van zand en klei en de belangrijkste actieve agent is de getijdenwerking. In het kustduinlandschap is ook de invloed van de zee aanwezig (met golf- werking en daarop gebaseerde stromingen), en is van Serooskerke. Hiervoor zijn boorgegevens bekeken. Uit deze boorgegevens is geen eendui digheid af te leiden. Er is minimaal 1,1 meter klei bovenaan, maar verder hebben de kleilaagjes verschillende dikten, evenals de zandlagen. Ter hoogte van boerderij Ter Mee is een dik zandpak- ket in de boring te vinden: een reststroomgeul afgetopt met klei en een boring in de buurt met bovenin alleen zand. Ten slotte Concluderend blijft het besproken deel van de kustwal als geheel een apart fenomeen. De diverse onderzoekers hebben een indeling gemaakt die - zoals aangegeven - verwarring geeft. Daarnaast wordt het verhaal niet duidelij- 10 Van strandwal naar kustwal

Zeeland | 2012 | | pagina 16