IDOMBUPG 5. traditionele rassen zoals de Groninger Blaarkop, de Witrik en de Roodrok. Ze moeten plaatsmaken voor rassen uit kruisingen, die meer melk geven. De belangrijkste traditie op Ameland is Sun- terklaas of Sunneklaas, iets geheel anders dan het bekende sinterklaasfeest. Kern van Sunterklaas is dat mannen twee dagen de alleenheerschappij hebben, terwijl de vrouwen hun rol van onderge schikte meespelen. Uit Sas van Gent ontving het Genootschap een prachtig fotoboek: Kris Kras door 't Sas, samen gesteld door F. Cappaert, met medewerking van J.P. Winne en E. Ranschaert. Het boek bevat zes honderd foto's, veelal van winkels en verenigin gen van vroeger en nu. Ook zijn er vijftig klas- senfoto's opgenomen uit verschillende jaren. Het jaarboek van de Heemkundige Kring West- Zeeuws-Vlaanderen 2011 heet Verbonden door woordenhet is samengesteld door A. Bauwens en M. de Groote. Het boek bevat een selectie uit arti kelen die in de tijdschriften van de Heemkundige Kring zijn verschenen tijdens de oprichting vijf tigjaar geleden. In een lang inleidend hoofdstuk wordt een analyse gegeven van vijftig jaar heem kunde in West-Zeeuws-Vlaanderen door artikelen samen te brengen in een aantal thema's. Daarna volgt het gedeelte 'artikelen' dat nog zo'n 350 pagina's beslaat. Weer een bijzonder jaarboek van een bijzondere Kring! In het Jaarboek 2011 van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten uit Hulst draait een groot deel om de - inmiddels veelbesproken - flOSTUPOU tJ AAGTlttlWl 4.» In een weiland bij Domburg, 1950-1955. Zeeuws Archief, 0341-1242. Aanwinsten 37

Zeeland | 2012 | | pagina 47