trouwde en twee dochters kreeg. Later ging Ruud weer aan het werk als doktersassistente bij een apotheekhoudende huisarts op het platteland. Ze was zeer punctueel en nam steeds meer taken over van haar 'baas', wat de arts bij haar afscheid deed verzuchten: "Het zal nooit meer worden zoals het was." Henk Visscher is 9 januari 1933 in Nijmegen geboren. Veel van zijn vrije tijd bracht hij bij de rivier de Waal door. Het water is hem altijd blij ven trekken, zodat het niet vreemd is dat hij voor een technische carrière op de grote vaart koos. Na zijn eerste huwelijk aanvaardde hij een func tie bij de toenmalige Nederlandse Stikstof Maat schappij te Sluiskil. Na het overlijden van zijn echtgenote ontmoette Henk, na een zeer verdrie tige periode, tijdens een culturele reis Ruud, iemand met dezelfde passie voor cultuur, egypto- logie en reizen als hijzelf. Ruud gaf haar baan op en kwam naar Sluiskil, waar zij 7 mei 1991 trouwden. Na de pensionering van Henk kwam het echt paar in Middelburg wonen, in het historische pand De Gouden Poorte in de Wagenaarstraat, dat verbouwd was tot appartementencomplex. Zij waren zeer betrokken bij het wel en wee van alle bewoners, zetten zich actief in voor de Vereni ging van Eigenaren, hadden van iedereen in huis een sleutel, organiseerden feestelijke bijeenkom sten en - het belangrijkste - verzorgden samen huisgenoten in moeilijke dagen. Hoewel ze zoveel mogelijk samen deden, lie ten ze elkaar toch vrij in het beoefenen van lief hebberijen en contacten. Henk hield erg van schilderen en ging op dat terrein elke uitdaging aan: van iconen schilderen met pigmenten, tot figuratieve kunst met olieverf of acryl. Ook zijn volkstuin ging hem zeer aan het hart. Het aan iedereen uitdelen van fruit, groenten en bloemen gaf hem veel voldoening. Ruud zette zich met plezier en enthousiasme in voor de kruidentuin in het Abdijcomplex en, zeker niet te vergeten, met hart en ziel voor het Zeeuws Genootschap. Nog maar kort in Middelburg wonend werden beiden namelijk lid van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, en kwam Ruud in het 'winkeltje' - gevestigd in het pand van het Genootschap aan de Vlasmarkt - vragen of ze daar misschien nuttig werk kon doen. Toevallig had ik die dag dienst als verkoopster, en vanaf de eerste minuut klikte het tussen ons, en werden we goede vriendinnen. Hoeveel zij zou gaan bete kenen voor het Zeeuws Genootschap bleek spoe dig. Ruud werd na korte tijd conservator hand schriften onder de bijzondere en inspirerende leiding van Wim Dirksen. Samen hebben we jaren handschriften ontcijferd in de Zeeuwse Biblio theek, om daarna te verhuizen naar het Zeeuws Archief waar we het oud-archief van het Genoot schap gingen uitpluizen en later digitaliseren. Het was een prachtige tijd. Zo mogelijk waren we elke maandagochtend present, ontcijferden bij zondere en gekke handschriften, werkten vaak heel serieus, maar hadden gelukkig ook enorme lachbuien, als we de - in onze ogen - onbenullige boodschapjes tegenkwamen, waarvan natuurlijk geen letter mocht worden weggegooid. Voor het Zeeuws Genootschap is Ruud Vis scher een zeer waardevol lid geweest en zij heeft als conservator handschriften haar taken uitne mend waargenomen. Een grote steun was op de achtergrond echtgenoot Henk, die heel wat uur tjes heeft besteed aan hulp bij het computeren. Hij genoot van alle nieuwe ontwikkelingen in de IT, waarvan het Zeeuws Genootschap indirect veel plezier heeft beleefd. Zelf heb ik aan beide mensen zeer dierbare herinneringen: wekelijks kwamen ze op bezoek toen mijn echtgenoot ziek was, altijd een opbeu rend gesprek of een gezellig autoritje, niets was hun ooit te veel. Twee prachtige mensen, dagelijks wandelend hand in hand en, zoals Buina het schreef: Hun leven, dat zo harmonisch was, zo mooi, Waarin zij elkander hadden gevonden, Geborgen najaren van verdriet en zorgen T.T.B.M. 68 In memoriam

Zeeland | 2012 | | pagina 34