In memoriam dr. N.J. Ginjaar-Maas Staatssecretaris van Onderwijs N.J. Ginjaar-Maas opent de Korczakschool voor speciaal onderwijs in Middelburg, 24 augustus 1988. Foto: J. Wolterbeek. Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek, recordnr. 132852. Het bestuur van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft met droef heid kennis genomen van het plotseling overlij den van zijn oud-voorzitter dr. N.J. Ginjaar-Maas. Nell Ginjaar is voorzitter geweest van januari 1999 tot december 2003, toen zij haar functie neerlegde omdat enkele maanden eerder haar echtgenoot was overleden. Bij haar aantreden sloot het Genootschap een roerige periode af. Zij heeft het Genootschap kundig en uiterst betrok ken geleid en het heeft bepaald geprofiteerd van haar enorme bestuurlijke en maatschappelijke ervaring. Ze heeft heel veel werk verzet en toonde zich bijzonder slagvaardig als zich een probleem voordeed. Ze was ook een bestuurder met humor. De bestuursvergaderingen en de ledenvergadering werden bepaald levendig door de wijze waarop ze die voorzat. De leden moesten jrok even wennen aan de manier waarop zij op een vraag of kritiek reageerde. Het antwoord werd vaak ingeleid met "Lieve schat, nou moetje eens even luisteren..." Ik heb haar een aantal malen ontmoet in mijn hoedanigheid van voorzitter van het bestuur van het Zeeuws Museum; zij spande zich zeer in de positie van het Genootschap ten opzichte van het museum te markeren - hetgeen ook niet onlo gisch was gezien de omvang van de aan het museum in bruikleen gegeven collectie - en wilde eigenlijk het liefst met geld van de provin cie het beheer weer in eigen hand nemen. Ook in dat overleg was zij direct en volstrekt helder, zoals zij dat tegen ieder was. Ik bewaar goede herinneringen aan een van die overleggen tijdens een lunch in een Middelburgs restaurant. Toen daar de toenmalige gedeputeerde Gert de Kok met een gezelschap binnenkwam, begroette ze hem met luide stem: "Gert, ik ga jou een poot uit draaien!" Het Genootschap denkt met respect en dank baarheid terug aan Nell Ginjaar. Mr. M.M. Steenbeek, voorzitter In memoriam 69

Zeeland | 2012 | | pagina 35