geheel niet geboden en het schip werd opgehou den. Vervolgens nam de heer Nicolaas Denis Cesar Dagneau contact op met de directeuren en vroeg of zij het schip uit de hand wilden verko pen. Dagneau, geboren in 1784, had in 1809 een huis gekocht in de Brakstraat. Blijkens een adver tentie in de Middelburgsche Courant van 5 januari 1811 had hij in dit pand een "Tabaksfabriek onder de naam Overvloed" geopend. Men kon hier terecht voor "agtkantige carotten, rollen van allerlei soorten, alsmede gekorven Tabak". Dagneau deed een bod van 18.000 franc. Alvo rens de MMC hierop inging, wilde men zich bera den. Aangezien het hoogste bod op de publieke veiling 10.000 franc was, besloot men uiteindelijk met Dagneau te onderhandelen. De vraagprijs was minimaal 20.000 franc. De heer D.I. Schorer werd verzocht dit te regelen. Al in de vergadering van 21 juni 1813 meldde Schorer dat na onderhande lingen een prijs van 20.000 franc overeengeko men was. Het boekjaar 1813 werd met een fors tekort afgesloten, voornamelijk voortkomend uit het grote verlies dat was geleden op de Boerhave. Besluit Na aankoop liet Dagneau het een en ander aan de Boerhave repareren. Eind 1813 ontving hij een schrijven waarin hem werd meegedeeld dat hij de rekening nog niet voldaan had. Verschillende aanmaningen volgden. Begin 1815 wederom een, waarin melding werd gemaakt van het feit dat hij nog steeds niet de rekeningen van 1812 en 1814 voor reparaties aan zijn kotterschip en het ver kochte schip had voldaan. Of met dit verkochte schip de Boerhave werd bedoeld, is niet duidelijk. Dagneau stond inmiddels als zeehandelaar te boek en had verschillende boten. Eind 1815 was Dagneau van plan het drie mastfregat Middelburgsch Nieuwe Haven uit te rusten voor een reis naar Noord-Amerika. Hij klopte hiervoor aan bij de MCC met de vraag of J.H. Koekkoek, Opening van de Nieuwe Haven in Middelburg door koning Willem I op 9 augustus 1817. Het vijfde schip is Middel burgsch Nieuwe Haven. Olieverf op paneel, ca. 1817. Collectie Zeeuws Museum, M61-049. Foto Ivo Wennekes, Middelburg. 8 Een fregat voor de MCC

Zeeland | 2013 | | pagina 14