Zeeland 22.2 denken: ik moet nu niet doodgaan, want mijn kleinkinderen moeten eerst over. En of dat nu een smoes is of de waarheid, dat weet ik niet. Maar het hoort wel bij mijn hele instelling tegenover dat gezin dat ik hoop dat ik, als ik dan toch dood moet, daar de boel niet te veel in de war stuur." De dood komt in 2003, maar niet op de gewenste manier. De 88 jaar oude Van der Beugel wordt ziek, krijgt thuishulp, maar moet haar laat ste weken slijten in een particulier verzorgings huis. Daar zoekt Nel Heins haar nog een keer op. "Ze had dat niet gewild. Ze zat in een rolstoel, heel triest. We konden nog wel goed met elkaar praten, maar dit was een einde dat ze niet zo had gewild. Uiteindelijk stierf ze aan een longontste king." Bronnen Archivalia - Zeeuws Archief. Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811- 1980. - Archief Elsevier, Amsterdam. N.B. Noch in het Zeeuws Archief noch in het documentatie centrum van de Zeeuwse Bibliotheek-is informatie te vinden over Ina van der Beugel. (Behoudens een aantal van haar boeken, dat, opvallend voor een regionale bibliotheek, in de catalogus staat vermeld.) Literatuur - Ina van der Beugel, Een bosje van dit, Amsterdam 1948. - Ina van der Beugel (red.), Honderd Vijftig JaarVan Ben- them Et Jutting, Middelburg 1951. - Ina van der Beugel, 'Waakzaam blijven', in: NRCHandels blad, 26 oktober 1974. - Hieke Jippes, 'Over twee maanden weet niemand meer wie Ina van der Beugel is', in: NRC Handelsblad, 24 december 1984. - Leeuwarder Courant, 'Gesprekken met drie generaties', Leeuwarden. 31 december 1974. - Gerlof Leistra, 'Lichtvoetig columnist', in: Elsevier, 25 januari 2003. - Provinciale Zeeuwse Courant, 'Vrouwen in Zeeland', Mid delburg, 13 januari 1956. - Hans Rombouts, 'Oud is een scheldwoord geworden, in: Haarlems Dagblad, 28 december 1974. Een bijzondere broer Ernst Hans van der Beugel (1918-2004) was de jongere broer van Ina. Hij had een fraaie loop baan die hem minstens zo bekend maakte als zijn zuster - met wie hij overigens op goede voet stond. De gepromoveerde econoom was onder meer topambtenaar op diverse ministe ries en in 1957-1958 staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken namens de PvdA. In die partij stond hij bekend als een 'rechtse' atlanticus. Daarna stapte hij over naar het bedrijfsleven, waar hij wederom succesvol was. Van 1961 tot en met 1963 was hij president-directeur van de KLM. Van der Beugel had tal van bijbanen in het bedrijfsleven, maatschappelijke organisa ties en bij de overheid. Een opvallende daar van is die bij zijn zwager: van 1963 tot 1972 was E.H. van der Beugel lid van de raad van commissarissen van de Zeeuwsche Confectie Fabrieken N.V. te Middelburg. De laatste fase van zijn werkzame leven wijdde hij aan de wetenschap. Vanaf 1966 was hij buitengewoon hoogleraar westelijke samenwerking na de Tweede Wereldoorlog aan de Rijksuniversiteit Leiden. In 1983 ging hij met emeritaat. Na zijn overlijden werd hij in diverse herdenkingsarti kelen gememoreerd als een erudiet man met een verfijnd gevoel voor humor. Dat laatste had hij met zijn grote zus gemeen. - Ageeth Scherphuis, 'Ina van der Beugel vindt ouderdom walgelijk', in: Vrij Nederland, 10 september 1994. - Mischa de Vreede, 'Ouder dan toen', in: NRC Handelsblad, 11 juli 1991. Vraaggesprek - Nel Heins-Jansen van Rosendaal (2013). Websites - www.parlement.com (Ernst van der Beugel). - www.wikipedia.org Personensuche. GND-Namenseintrag 104802677 (Ina van der Beugel). Ina van der Beugel 57

Zeeland | 2013 | | pagina 19