2007 een trendonderzoek gedaan. Hoofdconclusie daaruit was dat Zeeuws-Vlaanderen een prima alternatief was voor mensen die willen emigreren uit de Randstad. Die conclusie was zo voor de hand liggend en toch nooit expliciet op die manier benaderd. Stand van UwNieuweToekomst op de Emigratiebeurs in Houten. Gemeente Hulst, Voorlichting. Zeeuws-Vlaanderen als alternatief voor emigre ren naar het buitenland, werd opgepakt. De task force UwNieuweToekomst verrees, met als doel om op middellange en lange termijn het profiel en het imago van Zeeuws-Vlaanderen positief te beïnvloeden. In de task force worden sindsdien krachten en budget gebundeld. Dit gebeurt op een heel praktische wijze. De partijen daarbinnen zijn de gemeenten, onderwijs, zorg, bedrijfsleven, woningcorporaties, makelaars en ontwikkelaars. Ieder had een belang en dat werd praktisch een soort algemeen belang. In 2008 toog Zeeuws-Vlaanderen voor het eerst naar de Emigratiebeurs in Houten. Het was voor velen uit de Randstad een eyeopener. Want wat zij zochten in het verre buitenland, bleek ook om de hoek in Zeeuws-Vlaanderen te vinden te zijn. Het meest zuidwestelijke deel van Nederland heeft veel te bieden op het gebied van rust, ruimte, leasure en woongenot. Iets wat gezinnen uit onder andere de Randstad zoeken. Iets waar voor zij zouden emigreren. Deze Zeeuws-Vlaamse stunt zorgde ervoor dat de beurs brede publiciteit kreeg en mede daardoor kon rekenen op driemaal zoveel bezoekers dan normaal. Concreet togen vijftig gezinnen naar aanleiding van de Emigra tiebeurs naar Zeeuws-Vlaanderen. Veelal vonden zij zelf verder hun weg; via websites als funda.nl en diverse vacaturesites. Zesmaal was Zeeuws- Vlaanderen ondertussen present op deze beurs, hetgeen Zeeuws-Vlaanderen via veel free publi city in regionale en landelijke media in the pic ture zette. Zuiderburen De Zeeuws-Vlaming heeft al eeuwen veel op met zijn directe zuiderburen. Dus wat hij zelf niet heeft, dat haalt hij graag en vaak over de grens. Of het nu gaat om speciale producten of culinaire geneugten, medische voorzieningen, hoger onder wijs, cultuur of theater. Antwerpen, Gent en Sint- Niklaas zijn vlakbij en goed voorzien. De dichtst bijzijnde luchthaven is Zaventem bij Brussel, binnen een uur gemakkelijk bereikbaar. De historische en geografische connectie met Vlaanderen maakt dat samenwerking goede kan sen biedt. Het kanaal Gent-Terneuzen vormt naast de landsgrens tussen Zeeuws-Vlaanderen en Vlaanderen een belangrijke verbinding. Met de stad Gent zijn mede vanuit UwNieuweToekomst belangrijke connecties gelegd en vormen van samenwerking opgestart om eikaars potenties te benutten. Op die wijze worden de arbeidsmarkt, de carrièreperspectieven en opleidingsmogelijk heden vergroot. Daarbij biedt Zeeuws-Vlaanderen de werknemers van het Vlaamse grensgebied een prima woonomgeving met ruime keuzes. Dat we een mooie omgeving en een prettig woonklimaat hebben weten wij als geen ander. Dat hebben we met name ook op de Emigratie beurs uitgedragen. Maar ook de Belgische woon consument heeft dit inmiddels ontdekt. Steeds vaker komen zij bij ons woningen bekijken en besluiten vervolgens ook hier te komen wonen. De prijs van de woning is vaak de eerste reden om bij ons te komen kijken. Vervolgens opent zich een wereld vol voordelen: mooie omgeving, prettig woonklimaat, goede voorzieningen én nog steeds in de buurt van familie en vrienden. De ruime financieringsmogelijkheden en de lagere bijkomende kosten maken het plaatje compleet. Daar komt nog bij dat de woningen in Zeeuws- Vlaanderen goed zijn onderhouden en het leven goedkoper is. Voor onze zuiderburen is er nog een ander interessant aspect: de in Nederland wonende en werkende Belg heeft vele fiscale voordelen ten opzichte van wonen en werken in België. Al deze voordelen en positieve aspecten van wonen in het Zeeuws-Vlaamse land worden sinds Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen 65

Zeeland | 2013 | | pagina 27