2011 door de vanuit UwNieuweToekomst opge richte Stichting Zeeuws-Vlaanderen extra belicht in Vlaanderen. Deze stichting - waarin Zeeuws- Vlaamse partijen in de vastgoedsector, zoals makelaars, projectontwikkelaars, accountants, fiscalisten, notarissen, woningbouwverenigingen opzichte van 2011. In Terneuzen was de groei nog groter: 106 procent. Meer huis voor minder geld blijkt de grootste drijfveer voor de kopers; dit aangevuld met de goede staat waarin huizen in Zeeuws-Vlaanderen veelal verkeren en de gemoe delijke en herkenbare leefomgeving. Trapgevel van een huis in Groede. Gemeente Hulst, Voorlichting. en hypotheekverstrekkers, zijn verenigd - lan ceerde een campagne om nog meer Vlamingen over de streep te trekken om naar Zeeuws-Vlaan deren te verhuizen. De aandacht in de Vlaamse media was enorm. Daarnaast kent het digitale platform www.zeeuws-vlaanderen.be hoge aan tallen unieke bezoekers, waarvan 40 procent regelmatig terugkeert op de site. De campagne werpt duidelijk vruchten af. De reacties in de media spraken boekdelen. Koppen als "Invasie Belgen naar Zeeuws-Vlaanderen houdt aan", "Steeds meer Vlamingen kopen huis in Zeeuws- Vlaanderen" en "Vlamingen massaal naar Zeeuws-Vlaanderen" laten weinig te raden over. Eind 2012 was het aantal Vlamingen dat in Hulst ging wonen met 75 procent toegenomen ten Steeds meer Vlamingen hebben dus duidelijk de weg gevonden naar Zeeuws-Vlaanderen. Die trend koesteren we. Op zondagochtend zien we echter de omgekeerde beweging... Dan steken veel inwoners van Zeeuws-Vlaanderen de grens over om daar bij de Belgische bakker verse boterkoe ken en pistolets te halen. Hoe je kunt genieten van het beste van twee landen... Jongeren Dat het genieten is hier in Zeeuws-Vlaanderen, weten ook onze jongeren maar al te goed. Toch is er een dilemma dat hen ervan weerhoudt om na hun studie in Brabant of de Randstad terug te keren naar hun geboorteland. Dit dilemma heeft 66 Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen

Zeeland | 2013 | | pagina 28