Zeeland 22.2 UwNieuweToekomst als een van de belangrijkste speerpunten aangepakt. Daarvoor wordt een dub bele tactiek gehanteerd. Enerzijds wordt gefocust op jongeren voordat ze aan hun studie beginnen en anderzijds op hen die studerende zijn dan wel hun studie aan het afronden zijn. ven van Rootzz is om de aantrekkelijkheid van Zeeuws-Vlaanderen voor (oud-)studenten te bevorderen. Dit doet zij door het organiseren van netwerkborrels. Deze borrels - gekenmerkt door een hoop gezelligheid - staan in het teken van samenkomen met vrienden, het terugzien van Multraship met slepers in de Westsluis te Terneuzen. Gemeente Hulst, Voorlichting. Zo ontvangen alle schoolverlaters tegenwoordig bij hun diploma-uitreiking een speldje met de Zeeuws-Vlaamse vlag. Daarmee krijgen zij de titel 'Ambassadeur van Zeeuws-Vlaanderen'. Zo wordt hun band met Zeeuws-Vlaanderen extra benadrukt. Vanuit deze gedachte is ook de Stich ting Rootzz Zeeuws-Vlaanderen voortgekomen. Deze stichting is een netwerk door en voor hbo- en wo-studenten, afkomstig uit Zeeuws-Vlaande ren. Dit studentennetwerk levert een bijdrage aan de opleving van Zeeuws-Vlaanderen. Doordat veel studenten na hun studie niet terugkeren naar Zeeuws-Vlaanderen, is het voor het bedrijfsleven vaak moeilijk om aan hoogopgeleid personeel te komen. Een ontwikkeling die uiteraard in zijn geheel niet ten goede komt aan de regio. Het stre- oude bekenden en de mogelijkheid tot het leggen van (nieuwe) contacten met het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven. Het laten inzien dat de regio voor hoogopgeleiden ook op het gebied van werkgele genheid ruim voldoende aanbod heeft, dat wil Rootzz laten zien aan de studenten. Op die manier probeert Rootzz de binding van de studenten met Zeeuws-Vlaanderen te behouden. Wat anderzijds - mede door samenwerking met het Vlaamse achterland - wordt nagestreefd door UwNieuweToekomst, is de vergemakkelij king van de toegang tot de arbeidsmarkt in de regio. Want hoofdreden voor het besluit van veel jongeren om niet terug te keren naar Zeeuws- Vlaanderen is werk. Daarbij vormt ook het gericht zoeken naar stageplaatsen in de regio een belang- Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen 67

Zeeland | 2013 | | pagina 29