rijke factor. Het vinden van een geschikte stage plaats is vaak niet zo evident. Hier wordt op inge speeld. Wie tijdens zijn/haar studie kennismaakt met de arbeidsmarkt in Zeeuws-Vlaanderen en het leven er (her)beleeft, blijft na de studie mak kelijker hangen in Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit die visie is een plan van aanpak ontwikkeld om meer stageplaatsen proactief aan te bieden en potentiële kandidaten te interesseren voor een stage in Zeeuws-Vlaanderen. Het bedrijfsleven wordt actief benaderd om aan te geven welke stagemogelijkheden er zijn. Vervolgens wordt op pad gegaan om bij de verschillende opleidingen studenten aan te trekken om ervaring op te doen bij Zeeuws-Vlaamse werkgevers. UwNieuweToe- komst faciliteert dit proces door de stagiairs ver volgens op warme wijze te verwelkomen en - indien nodig - huisvesting en vervoer te organiseren. Een extra pad dat wordt bewandeld, ligt op het gebied van onderwijs. Zo is er in samenwer king met de Associatie Universiteit Gent een schakelklas gevormd voor hbo-studenten in rela tie met de Universiteit van Gent. Dit wordt opge pakt door Scalda, in samenwerking met het voortgezet onderwijs en de Hogeschool Zeeland. Ambassadeurs Niet alleen de schoolverlaters worden door middel van het speldje en een oorkonde verheven tot ambassadeurs van Zeeuws-Vlaanderen, maar er worden jaarlijks door UwNieuweToekomst ook nog andere ambassadeurs benoemd. Hierbij gaat het om mensen die zich op bijzondere wijze inzet ten voor de ontwikkeling en promotie van de regio. Deze ambassadeurs promoten de sterke punten van Zeeuws-Vlaanderen, en dat is essenti eel. Want voor een nieuwe toekomst moetje niet enkel blijven vernieuwen, je moet ook vooral je ideeën en sterke kanten blijven uitdragen. Daar toe zijn ook uit het DNA Zeeuws-Vlaanderen ondertussen promotiemateriaal, acties en een website ontwikkeld. Hierbij is 'onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen' het centrale thema en de grenspaal het symbool. Op de website www.onbegrensdzeeuwsvlaan- deren.nl krijgt men een beeld van wat de regio te bieden heeft. Rode draad is een regio die geken merkt wordt door grenzen, maar bovenal door onbegrensde mogelijkheden. Daarbij wordt een blik geworpen op de verschillende activiteiten, wonen ft werken, rust ft ruimte, bourgondisch ft culinair en de directe link met Vlaanderen. Alle activiteiten van UwNieuweToekomst hebben aspecten die van belang zijn voor één of meer dere van deze thema's. Zeeuws-Vlaamse sterrenkok. Gemeente Hulst, Voorlichting. Dit voorjaar werd een kaart gepresenteerd waarop de onbegrensde mogelijkheden van Zeeuws- Vlaanderen in beeld zijn gebracht. De kaart geeft een eerste indruk van het karakter en de veelzij digheid van de regio. Daarbij kreeg ook het bedrijfsleven een opvallende rol. Vele unieke en bijzondere bedrijven zijn op de kaart terug te vin den. Denk maar aan de grootste onafhankelijke hoefijzerfabriek ter wereld, Kerckhaert in Vogel waarde; of aan het Biobase Europe Trainingcentre in Terneuzen. En natuurlijk ontbreken ook onze sterrenrestaurants niet. Op de grens De ruim honderdduizend inwoners van Zeeuws- Vlaanderen genieten in hun dagelijkse leven van het unieke van de Schelde, die zo aan de voordeur voorbijtrekt en ook nog eens een directe verbin ding vormt met Antwerpen. In het westen zijn ze de koning te rijk met stranden waar al acht jaar lang met trots de blauwe vlag wappert, het inter nationale keurmerk voor schone, veilige en toe gankelijke stranden. En dan de ruimte; gewoon ruimte... Wat we hier nog zo gewoon vinden, is dat het al lang niet meer voor veel medelanders. Hier kun je door de polders fietsen en lange tijd geen mens tegenko men, echt in het landschap, de natuur stappen. Hoe je het ook draait of keert. Het leven is hier goed. 68 Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen

Zeeland | 2013 | | pagina 30