Ze Winkel en woonhuis aan de Lange Noordstraat 68-70 te Middelburg. Foto Johan de Koning. rond Den Haag in een expressieve mix van stij- len, zoals dat in die tijd wel vaker voorkwam. Enkele van deze notabelen, onder wie jhr. J.W. Snouck Hurgonje en minister J.P.R. Tak van Poortvliet (villa Loverendale, 1906), waren van Zeeuwse origine en ontmoetten elkaar met enige regelmaat in Domburg. Het Badpaviljoen daar fungeerde dus als reclamezuil voor Van Nieuker- ken en hij verkreeg dan ook binnen korte tijd in de gegoede burgerij een uitstekende naam en bij passende klantenkring, waardoor zijn Haagse bureau, gevestigd aan de Elandstraat 48 en later aan de Van Speijkstraat 38, al snel tot grote bloei kwam. Het Badpaviljoen ontwierp hij in opdracht van het bestuur van de Domburgsche Zeebad Inrichting. Het verving het bestaande classicisti sche gebouw met de naam In de Vroonen. Er was een bedrag van 33 duizend gulden mee gemoeid. Van Nieukerken pakte het ontwerp met grote voortvarendheid aan en leefde zich uit in een Muurankers in de gevel van de winkel aan de Lange Noord straat 68 te Middelburg. Foto Johan de Koning. reeks vrolijke decoraties. Jammer genoeg is het paviljoen door de recente uitbreiding aan de zee zijde nogal opdringerig overvleugeld, waardoor de feërieke kwaliteiten van het ontwerp niet meer zo goed zichtbaar zijn. Aan een van zijn meest sprekende Middel burgse gevels rijd ik iedere dag op weg naar kan toor voorbij. Die gevel is te bewonderen op de 128 Architect J.J. van Nieukerken

Zeeland | 2013 | | pagina 8