Een nieuwe hoofdredacteur uit Engeland, maar reeds op 16 november 1632 werd in Amsterdam (Nieuwe Kerk) ene Henriekvan Steenwijck gedoopt en op 3 september 1634 in Leiden (Hooglandse Kerk) ene Fredericus van Steenwijck, beiden als zoon van Susanna Gaspoel en Hendrick van Steenwijck. Zie Marloes Huiskamp op http://www.historici.nl/Onder- zoek/Projecten/DVN/lemmata/data/Gaspoel. 23. Zie Jeremy Howarth, op.cit. (noot 3). De veilingcatalogus staat online: http://artworld.york.ac.uk/sourceView. do?sourceUrn 5.0155.438tbr=no. (jan. 2014). Hierin: 'No. 110: Stenwick A noble Palace'. 24. Zie Cecil G.S., 4th Earl ofüverpooi ft Compton Reade, The House of Cornewall, Hereford 1908, v.a. p. 100. Online: https://archive.org/details/houseofcornewallOOIive (geraadpleegd jan. 2014). 25. Zie Wolleswinkel, op.cit. (noot 5). 26. C. Scheffer, Bartholomeus var Bassen, onuitgeg. scriptie RU Leiden 1987; Ch. Dumas, Haagse Stadsgezichten..., Zwolle 1991, p. 93, en noot 1. 27. A. Janse, e.a., ed., op.cit. (noot 5), p. XLII-XLIII. Begin 1998 trad dr. A.H.L. Huiskes toe tot het redactieteam van dit blad. In 2010 werd hij hoofdredacteur. Zestien jaar lang heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandko ming en geregelde verschijning van Zeeland. Het regelmatig in de bus komen van een interes sant, fraai en gevarieerd blad wordt door de lezers als normaal gezien, en dat is het natuur lijk ook. Het werk van een redacteur en ook dat van een hoofdredacteur is daarbij altijd wat onzichtbaar: mogelijke auteurs benaderen, wat nalatige auteurs opporren, teksten lezen en waar nodig aanpassen en illustraties erbij zoeken, zorgen voor een evenwichtig samengesteld blad, en dit alles steeds onder een onverbiddelijke tijdsklem. Het blad moet verschijnen! Begin dit jaar gaf Ad te kennen dat het mooi geweest was en moest de redactie op zoek naar een nieuwe hoofdredacteur. Met wat aarzeling besloot ik deze taak op me te nemen en ik hoop samen met het redactieteam de komende tijd de nodige edities van ons blad te kunnen samen stellen. De leden van het Genootschap zijn daar bij onmisbaar; uit hun midden komen immers de auteurs van al die interessante artikelen voort. De leden van het Genootschap én de redactie zijn Ad Huiskes erg erkentelijk voor zijn vele, langdurige (en vaak zo onzichtbare) werk voor het tijdschrift Zeeland. Bedankt, Ad! Gerard Heerebout 10 Een uitzonderlijke opdracht voor Dirck van Delen

Zeeland | 2014 | | pagina 12