De auteurs in dit nummer Dr. W. van den Broeke (1941) werd te Middel burg geboren waar hij de hbs doorliep. Vervol gens studeerde hij aan de toenmalige Neder- landsche Economische Hogeschool te Rotterdam. Zijn afstudeerscriptie had als onderwerp de eco nomische ethiek in de preken van enkele Zeeuwse predikanten uit de Nadere Reformatie. In 1966 werd hij benoemd aan de Universiteit Utrecht met als speciale onderwijsopdracht het doceren van economie aan historici. In 1985 promoveerde hij aan de Erasmus Universiteit op een proefschrift over De finan ciën en de financiers van de Nederlandse spoor wegen (1837-1890). Sindsdien publiceerde hij veel op het gebied van bedrijfsgeschiedenis en regionale economische geschiedenis. Zo schreef hij in 2005 samen met dr. Paul Brusse De econo mische geschiedenis van Zeeland (1800-2000). Provincie in de periferie. Eind 2007 volgde Dur ven demarreren: 25 jaar creatief ondernemer schap in Zeeland (samen met drs. J. Bruurs). Hij schreef ook een aantal biografieën voor de reeks Nederlandse ondernemers 1850-1950. Sinds 1 september 2005 is hij als associate professor geschiedenis verbonden aan Univer- sity College Roosevelt te Middelburg. Dr. A.P. de Klerk (1949) studeerde en doceerde historische geografie, eerst aan de Vrije Univer siteit en vervolgens aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds 1995 was hij werkzaam als consulent regionale geschiedbeoefening Zee land, vanaf 2001 in dienst van de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland (SCEZ); laatstelijk, tot zijn pensionering in 2013, als adviseur cultuur historie en landschap. Hij promoveerde in 2003 op het proefschrift Het Nederlandse landschap, de dorpen in Zeeland en het water op Walche ren. Historisch-geografische en waterstaatshis- torische bijdragen. Prof. dr. P. Kooij (1945) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. In 1986 promoveerde hij daar op het proefschrift Gro ningen 1870-1914. Sociale verandering en eco nomische ontwikkeling in een regionaal centrum. In 1988 werd hij aan de RUG benoemd tot bij zonder hoogleraar in de Economische en Sociale Geschiedenis van Stad en Platteland in het bij zonder van Noord-Oost Nederland. Tien jaar later werd hij halftijds hoogleraar in de Econo mische en Sociale Geschiedenis aan de RUG en halftijds hoogleraar Agrarische Geschiedenis aan Wageningen Universiteit. In Groningen pro fileerde hij zich vooral als stadshistoricus en in Wageningen als ruraal/regionaal historicus. Hij was onder meer twaalf jaar secretaris van de European Association for Urban History en acht jaar voorzitter van het Instituut voor Neder landse Geschiedenis. In 2010 ging hij met eme ritaat. Dr. J.P. Zwemer, geboren in Oostkapelle (1960), is historicus, freelance schrijver en tekstcorrec tor (www.janzwemerschrijft.nl). Hij studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit Amster dam en promoveerde in 1992 op het proefschrift In conflict met de cultuur. De bevindelijk gere formeerden en de Nederlandse samenleving in het midden van de twintigste eeuw. Hij schreef Zeeland 1945-1950 en was redacteur van Zee land 1950-1965. Ook was hij redacteur van deel 4 van de Geschiedenis van Zeeland en schreef daarin over politieke, bestuurlijke en sociale geschiedenis en over het protestantisme. Recent publiceerde hij de biografie van de Middel burgse burgemeester in oorlogstijd (1939-1942) mr. dr. J. van Walré de Bordes. Naast zijn wetenschappelijke publicaties schrijft hij ook veel lange en korte verhalen in het Zeeuws. 84 Een provincie met potentie

Zeeland | 2014 | | pagina 44