museum en via de links die daarop worden ver meld meer te weten komen. "Zo versterkten onsite en online elkaar", stelde Ruiter. "En het omge keerde geldt natuurlijk ook." In de naaste toe komst wil het museum sites als You Tube en Face- book beter gaan benutten. "We hopen dat onze fans informatie over ons gaan verspreiden in hun netwerken." Recent ontwikkelde het museum zijn eerste app. Ook daarvan komen er meer. Zo ver als het museum is het Genootschap nog niet. Wel is een nieuwe site geopend, die voorlopig onder het adres www.kzgw.nl is te bereiken. Webmaster Joost Mars legde uit welke extra mogelijkheden het nieuwe portaal biedt: video- en geluidsmateriaal kunnen worden toege voegd, direct doorklikken naar internetadressen wordt mogelijk en er verschijnt een catalogus van alle door het Genootschap uitgegeven werken. Mars is nog bezig een speciaal hoofdstuk voor jongeren te maken. Van het bestuur Op de nieuwe website www.kzgw.nl is informatie te vinden over de historie van het Genootschap; er is een overzicht van werkgroepen en commis sies, van (aanstaande) activiteiten, relevante adressen etc. In 2019 wordt het 250-jarig bestaan van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen gevierd. Het bestuur heeft een stuurgroep ingesteld onder voorzitterschap van hoofdconservator Katie Heijning. Verder moet een aantal deelcommissies actief worden, waarvoor het bestuur nog leden zoekt. Zie voor het post adres de omslag van dit blad. Het oude webadres www.zeeuwsgenootschap.nl is nog (beperkt) bereikbaar. Werkgroepen Geologie. De werkgroep Geologie is bereikbaar onder www.werkgroepgeologie.nl of via Lex Kattenwinkel, Ramusstraat 14, 4461 CK Goes, tel. 0113-216104. De werkgroep geeft al twintig jaar een fraai eigen blad uit: Voluta. Muziek. De werkgroep Muziek heeft geen eigen site, maar informatie over dit gezelschap is te vinden op www.kzgw.nl onder het kopje 'werk groepen'. Bij de verwijzing 'publicaties' staat een aantal titels die onder verantwoordelijkheid van de werkgroep is uitgegeven. Contactadres: M.S.H. Ton-Dirksen, De Tol 12, 4462 AZ Goes, tel. 0113- 211995. Cultuurhistorie. Vroeger heette deze werkgroep Historie Et Archeologie, maar nu is het de werkgroep Cultuurhistorie. Op de website www. wchzeeland.nl staat een uitgebreid profiel van haar historie. Verdere informatie is te verkrijgen bij Hans Krabbendam, jl.krabbendam@hetnet.nl. De werkgroep geeft het zeer professioneel ver zorgde tijdschrift Nehalennia uit. Dit blad gaat over archeologie, cultuurhistorie, streektaal en volkscultuur van Zeeland en Goeree-Overflak- kee. Het is ook het blad van de Zêêuwse Dialect- vereênigieng. Inlichtingen over dit blad: Admi nistratie Nehalennia, p/a M. Passieux, Bernadottelaan 168, 2037 GW Haarlem, tel. 023-5337602, rienpassieux@online.nl. Meer gegevens over het Genootschap en de werkgroepen zijn te vinden op www.kzgw.nl. Genootschapszaken 147

Zeeland | 2014 | | pagina 33