De auteurs in dit nummer Afscheid Dr. L.F. van Driel (1944) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde en specialiseerde zich in de geschiedenis van de taalwetenschap. Hij promo veerde op de taalkunde van de negentiende eeuw en schreef over allerlei taalkundigen. Na een biografie van J.H. van Dale (2003) concen treerde hij zich in toenemende mate op de cul tuurgeschiedenis, in het bijzonder van westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Drs. G.R. Heerebout (1946) is bioloog en sterk geïnteresseerd in historische biologie. Hij is vanwege het Zeeuws Genootschap (KZGW) con servator naturalia in het Zeeuws Museum. Hella Jans (1961) is jeugdwelzijnswerker en werkzaam bij de Raad voor de Kinderbescher ming. In haar vrije tijd schildert zij. In 2005 heeft zij de gedichtenbundel Man en Paard van Nelleke Maljaars geïllustreerd. Nelleke Maljaars (1961-2014) was werkzaam in de jeugdzorg toen ze door de ziekte haar werk moest opgeven. Taal bleef haar passie die drie dichtbundels opleverde: Evenwicht (1984), Man en Paard (2005) en Vale gieren (2011). Centraal in haar werk staan de thema's afstand en nabij heid, vasthouden en loslaten. Drs. E.-J. Weterings (1960) is historicus, jour nalist en publicist. Hij schreef onder meer over industrieel erfgoed, regionale geschiedenis en kunst. Dit jaar verscheen van zijn hand de bio grafie Gommert de Kok. Journalist. Eerder schreef hij onder meer de monografie De Wibauts op Walcheren. Sinds 2006 publiceert hij regelmatig in Zeeland. A.J. Wijn (1991) is bachelorstudente geschiede nis aan de Universiteit van Amsterdam. Momenteel volgt zij een journalistiek stagetra ject bij HumanVPRO, waar zij onderzoek doet voor de documentaireserie MediaLogica. Publieksgeschiedenis en emancipatiegeschiede nis hebben haar bijzondere belangstelling. De redactie heeft afscheid genomen van dr. A.L. Kort, sedert 2007 lid van onze redactie. Hij wilde tijd vrijmaken voor andere zaken. Geluk kig blijft hij wel bereid om voor Zeeland boekre censies te verzorgen, wat we natuurlijk zeer op prijs stellen. Graag bedanken we Albert voor het vele en nauwkeurige werk dat hij voor ons tijd schrift gedaan heeft. 158 Auteurs

Zeeland | 2014 | | pagina 44