IfQpl 'CV,', ■:,i «»6 - Anno 2015 geldt voor een park als Cavelot in feite hetzelfde als bij de voorgaande voorbeelden: er wordt slechts landschap afgeno men in plaats van toegevoegd. extra verblijfstoeristen per jaar: 283.000- 360.000; extra dagrecreanten per jaar: 150.000; extra structurele werkgelegenheid: 144-350 arbeidsplaatsen; extra bestedingen (structureel): 18 - 6 24 miljoen per jaar; extra structurele opbrengsten voor gemeente Sluis (toeristenbelasting, OZB): 390.000 per jaar. De forse investeringen in de aanleg van Water- dunen zorgen bovendien voor een aanzienlijke toename in incidentele werkgelegenheid, beste dingen en gemeentelijke inkomsten. Ecologie De regeringen van Vlaanderen en Nederland stel den in 2005 de 'Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium' vast. Met dit besluit op stra tegisch niveau werd aangegeven welke projecten en welke maatregelen moesten worden gereali seerd om ervoor te zorgen dat de Schelde in 2010 veilig, toegankelijk en natuurlijk zou zijn. Een van de voorstellen omvatte de verhoging van de natuurlijkheid van het Schelde-estuarium door ontwikkeling van nieuwe natuur. Hiervoor zou er 600 hectare estuariene natuur ontwikkeld moeten worden, waardoor het natuurlijke systeem van het estuarium versterkt zou worden conform de eisen uit de Vogel- en Habitatrichtlijn. Aldus zou ook worden bijgedragen aan de realisatie van het streefbeeld voor de lange termijn met betrek king tot natuurlijkheid van de Westerschelde. De te realiseren nieuwe natuur in Waterdunen telt gedeeltelijk mee als bijdrage voor het natuurher- stel in de Westerschelde. Teneinde deze bijdrage groter te maken zijn er aanvullende maatregelen voorzien. Deze hebben betrekking op het vergro ten van het getijverschil, het aanpassen van de hoogteligging in relatie tot het getijverschil en het verbeteren van het geulenpatroon. De nieuwe natuur van Waterdunen telt hier door voor maximaal ca. 50 hectare mee in de herstelopgave van de natuur in de Westerschelde. Omdat het hier niet gaat om echte estuariene natuur, telt niet de gehele oppervlakte van Water dunen mee. Dat het mag meetellen zegt wel iets over de te verwachten toekomstige ecologische betekenis van Waterdunen. De nadruk ligt evenwel op belevings- en gebruiksaspecten. De rijkdom van de estuariene natuur wordt, waar mogelijk, zichtbaar en beleef- baar gemaakt voor de recreant. In Waterdunen is het vangen van krabbetjes en garnaaltjes moge- 14 Waterdunen

Zeeland | 2015 | | pagina 16