ij even duren voordat er een nieuw overzicht wordt gemaakt, de hofzang van Guépin kan er in de toekomst aan toegevoegd worden. Na vele weken leren, lezen, transcriberen en uitwisselen met andere onderzoekers blijkt dat er nog meer gedichten zijn voor en over juffrouw Thyssen. Zou zij zijn muze zijn? We vinden nog 33 andere dames voor wie hij schrijft. De relatie met de man die driehonderd jaar geleden werd gebo ren, wordt intensiever. Allerlei details, die in het begin bijzaak leken, worden nu van belang. Gué pin schrijft evenzo gepassioneerde gedichten voor zijn mannelijke vrienden. Het hoort bij hem, of bij de manier van dichten. In 1756 trouwt de dichter met Elisabeth Freni. Guépin is dan 41 jaar. Hij trouwt niet lang nadat zijn moeder, Mary Attwel, is gestorven. En nadat mevrouw Petronella Nach- tegael3, met wie hij zeer bevriend was, is overle den. Zou hij gewoon een dame voor het huishou den nodig hebben gehad? Het blijft een raadsel. Er is meer geschreven over Schorenburg. Gué pin heeft de meeste werken gemaakt over het bui ten, daarnaast komt het voor in de Walcherse Arkadia'1 en ook Betje Wolff bezingt het Sou- burgse hof.5 We kunnen iedereen die het buiten ooit in bezit heeft gehad, achterhalen. We weten alleen niet hoe de familie Schorer in de zeven tiende eeuw het buiten verwierf. Wel dat Johanna er woonde omdat haar vader Gilles Thyssen, bur gemeester van Vlissingen, het buiten in bezit kreeg via zijn tweede vrouw, Cornelia Schorer. Hoe beeldend Jean Guépin ook schrijft, als het i.Qjt "Kaart en metinge uit 1705 van 't Hof, genaamt Schoonenburg, gelegen in den eylande van Walcher in Oost-Souburg, aancomende d'edle. heer Gillis Thijssen, oud-borgemeester der stad Vlissinge" etc. Foto, 1881 door C. W. Bauer. Zeeuws Archief, Zeeuws Genoot schap, Zelandia Illustrata, 11-860. 't Is vol van schatten hier 31

Zeeland | 2015 | | pagina 33