om tuinen gaat zou een plaatje wel helpen. In de Zelandia Illustrata bevinden zich verschillende afbeeldingen. In de Genootschapscollectie die bij het Zeeuws Museum is ondergebracht, bevinden zich twee schilderijen die zijn gemaakt aan het einde van de negentiende eeuw, de laatste periode waarin Schorenburg bewoond was. Tussen de foto's van de Zelandia Illustrata komen we er een tegen van een schilderij dat er niet meer is. Het is een geschilderde plattegrond, met metingen; daarnaast staat het buiten geschilderd in vogel perspectief. Aardig is dat we daarop mensen zien die zich voor het huis vermaken. Voor de poort staat een koets met paarden. Zo moet het buiten eruit hebben gezien in de tijd dat Jean Guépin er wandelde met zijn zangvriendinne. Wat is er met het schilderij gebeurd? Gezicht op het park Schorenburg, schilderij, olieverf op doek, gemaakt naar foto's, rond 1890, geschonken door mevrouw A. van der Goes uit Wassenaar op 1 januari 1942. De bijbe horende foto bevindt zich in de Zelandia Illustrata. Er is nog een tweede, vergelijkbaar schilderijtje met bijbehorende foto in de collectie. Mevrouw Van der Goes is familie van C.J. van der Goes-Boddaert, op Schorenburg geboren en van daaruit getrouwd in 1891. Zeeuws Museum, Zeeuws Genootschap, G1805B. Gezicht op de Touwbrug in park Schorenburg. Foto van voor 1895 toen douairière Paspoort, jkvr. Marianna Sophia Charlotte van Citters, de buitenplaats liet afbreken. Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, II-2760-3. 32 't Is vol van schatten hier

Zeeland | 2015 | | pagina 34