Hoewel ze haar werk met plezier deed, kreeg Ankie er na enkele jaren nog een persoonlijke 'bonus' bij, toen ze haar huidige echtgenoot Cle- mens van Kempen leerde kennen. Van Kempen werkte al jaren als vrijwilliger voor het Genoot schap en werd in de praktijk een naaste assistent van zijn echtgenote. "Het waren gouden tijden", vertelt Ankie met een glimlach van oor tot oor. "We gingen samen bijvoorbeeld allerlei boeken markten af om publicaties te verkopen, deden aan ledenwerving, kortom alles om het Genootschap te promoten. Jaarboeken rondbrengen om porto kosten te besparen doen we overigens nog steeds." Op de boekenmarkten werd doorgaans goed verkocht, al is dat de laatste jaren wat minder, want "het Genootschap brengt minder publicaties uit dan vroeger". Eén keer eindigde zo'n boeken markt in een kleine ramp. "We waren in Middel burg op de Kaai geplaatst. Op zich al een plek die uit de loop lag, dus we verkochten helemaal niks. Het weer was bar en boos en op een gegeven moment waaide de kraam om en kwam een aantal boeken in het water terecht, terwijl de rest op straat in de stromende regen gleed. Clemens, die vlak in de buurt woonde, haalde snel zijn auto, we laadden de hele zaak vlug in om vervolgens op inderhaast neergelegde zeilen in de garage alles te drogen te leggen." Het antwoord op de vraag of ze in al die jaren bijzondere mensen heeft leren kennen laat ze lie ver in het midden. "Als je één naam noemt, doe je al snel een ander tekort." Wel constateert ze dat ze "het met iedereen goed kon vinden, ik heb nooit ruzie gehad". "Ik heb aan mijn werk veel goede contacten overgehouden, die regelmatig op de koffie komen. En dat zal de komende jaren wel zo blijven." Wat die komende jaren verder gaan brengen heeft ze nog niet exact in kaart. "Ik moet mijn ritme nog vinden. Eerst maar eens de boekenkast ordenen, fotonegatieven digitaliseren, fietsen, wandelen en op mijn kleindochters passen. En natuurlijk blijf ik vrijwilligerswerk voor het Genootschap doen." Al met al kijkt Ankie van Noppen met grote tevredenheid terug. "Ik heb het er geweldig naar mijn zin gehad. En bedankt, alle vrijwilligers en leden die uiteindelijk het bestaan van het Genoot schap mogelijk maken." Dank Graag wil ik het bestuur bedanken voor het mooie afscheidsfeest, compleet met koninklijke onderscheiding, dat voor mij georganiseerd is. Daarnaast wil ik allen bedanken voor jullie komst op die avond, voor de mooie woorden van de voorzitter, de telefoontjes, brieven, mailtjes, bloemen, cadeautjes et cetera. Het was heel ontroerend. Ten slotte wens ik mijn opvolgster, Judith Adriaanse, veel succes met het werk bij het Genootschap. Ik hoop dat zij met net zoveel plezier zal werken als ik altijd gedaan heb. Ankie van Noppen Genootschapszaken 35

Zeeland | 2015 | | pagina 37