De auteurs in dit nummer Al met al een droeve Zeeuwse score, je zou er een Calimero-complex van krijgen. Het wordt dus tijd voor een volwaardig Zeeuws jaarboek, waar ook niet-ingezetenen van deze fraaie provincie kun nen lezen hoe dynamisch en aantrekkelijk het hier is. Welke uitgever durft de uitdaging aan? Eric-Jan Weterings Ir. J.W. Bosch (1955) is landschapsarchitect en directeur van Bosch Slabbers landschapsarchi tecten, met kantoren in Den Haag en Middel burg. Het bureau werkt aan een groot aantal uiteenlopende projecten, die vaak zowel gerela teerd zijn aan waterveiligheid en ecologie als aan economische ontwikkeling. Voorbeelden hiervan zijn Ruimte voor de Rivier-projecten in Nederland en in de Verenigde Staten. Op het plateau van Kirchberg in Luxemburg-stad werkt het bureau aan een nieuwe uiterst duur zame stadswijk. Drs. V. Frenks (1956) studeerde Romaanse talen en culturen aan de Rijksuniversiteit Gro ningen, is werkzaam als publicist, onderzoeker en tentoonstellingmaker voor culturele instel lingen, met een speciale belangstelling voor maritieme geschiedenis, tuin- en zeekunst. Sinds december 2014 is zij conservator Zelan- dia Illustrata van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Dr. T. van Gent (1967) is docent geschiedenis en politicologie aan University College Roose- velt. Hij publiceert over militaire, maritieme en Zeeuwse geschiedenis. Drs. C.E. Heyning (1950) studeerde kunstge schiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden met als specialisatie Kunstnijverheid. Van 1976 tot 1983 was zij verbonden aan het Kunsthisto risch Instituut, vanaf 1984 is zij werkzaam als freelance kunsthistoricus. Sinds 1997 is zij conservator kunst, kunstnijverheid en histori sche voorwerpen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Zij publiceert regelmatig over de cultuurgeschiedenis van Zeeland. Dr. J.P. Zwemer is geboren in Oostkapelle (1960) en is historicus, freelance schrijver en tekstcorrector (www.janzwemerschrijft.nl). Hij studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit Amsterdam en promoveerde in 1992 op het proefschrift 'In conflict met de cultuur. De bevindelijk gereformeerden en de Nederlandse samenleving in het midden van de twintigste eeuw'. Hij schreef Zeeland 1945-1950 en was redacteur van Zeeland 1950-1965. Ook was hij redacteur van deel vier van de Geschiedenis van Zeeland en schreef daarin over politieke, bestuurlijke en sociale geschiedenis en over het protestantisme. In oktober 2014 publiceerde hij samen met A.J. Barth het overzichtswerk Zee land tijdens de Eerste Wereldoorlog. Naast zijn wetenschappelijke publicaties schrijft hij ver halen in het Zeeuws en gedichten in het Zeeuws en het Nederlands. 46 Boekbesprekingen

Zeeland | 2015 | | pagina 48