In de Put van Terneuzen opgeviste fossiele botten van walvissen en dolfijnen en fossiele schelpen op het dek van de ZZ10 in 2007. Foto Lex Kattenwinkel. hun mosselschip een dag per jaar ter beschikking gesteld van de wetenschap om op de Ooster- schelde voor het Genootschap Kor en Bot (gemeente Zierikzee en Museum Naturalis) naar resten van fossiele landzoogdieren te zoeken. Ook bij deze tochten, die nog steeds jaarlijks worden gedaan, halen zij de kor binnen. In verband met het overlijden van Wim Schot is de bottentocht dit jaar afgelast. En deze zal ook niet meer op een later moment in het jaar plaats vinden, als een eerbetoon. Zoals ook in 1993 door het overlijden van de vader van Wim een Kor en Bot-tocht werd afgelast. Wim was al enige tijd ziek. Hij is slechts 57 jaar geworden. Op de dag dat de twintigste bottentocht naar de Wester- schelde zou plaatsvinden, 4 juli jl., vond de cre matie plaats. Door zijn kennis van de zeebodem kon hij aan hetgeen bovenkwam zien of we al op de goede plaats zaten. Hij zag snel of er iets bij zonders in de kor zat. Zijn brede interesse in geschiedenis, zijn rustige voorkomen, bescheiden opstelling en rake, droge humor maakten hem een geliefde reisgenoot aan boord. Wim Schot leverde een belangrijke bijdrage aan de jaarlijkse fossiele-bottentocht van het Zeeuws Genootschap op de Westerschelde. In het depot van het Zeeuws Museum ligt het tastbare bewijs daarvoor opge slagen. Het Zeeuws Genootschap is hem daar dankbaar voor. Erik van der Doe Weekend van de wetenschap Op zaterdag 3 oktober a.s. organiseren het Zeeuws Genootschap en het Zeeuws Museum samen de jaarlijkse Genootschapsdag met bijzon dere activiteiten in het Zeeuws Museum. Deze dag staat in het teken van het Weekend van de 114 Genootschapszaken

Zeeland | 2015 | | pagina 28