Wetenschap en heeft als overkoepelend thema 'Wetenschap is Observeren'. Alle informatie over de Genootschapsdag vindt u op de gele pagina's in dit nummer van Zeeland en op de vernieuwde website van het Genootschap: www.kzgw.nl. Het Weekend van de Wetenschap wil laten zien hoe leuk, interessant en belangrijk weten schap en technologie zijn. Het is een activiteit van de stichting Nationaal Centrum voor Weten schap Et Technologie en wordt mogelijk gemaakt dankzij de belangeloze steun van alle deelnemers en meewerkende bedrijven en instellingen en met steun van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Algemene informatie is te vinden op: www.hetweekendvandewetenschap.nl. Een nieuwe website voor het Genootschap: www.kzgw.nl Het bouwen van een flitsende en vooral interac tieve website voor een eerbiedwaardig gezelschap met een hoge gemiddelde leeftijd is geen geringe opgave. De nieuwe website van het Zeeuws Genootschap is wel een heel aanzienlijke verbete ring ten opzichte van de oude. De website is nu live en wie de url van de oude website gebruikt, wordt direct doorgestuurd naar de nieuwe. Er is met de nieuwe website een behoorlijke basis gelegd voor toekomstige ontwikkelingen. Hij moet nog wel veel verder opgetuigd worden en ook dat is bij organisaties van goedwillenden vaak een zwak punt. Er zijn zoveel gegevens beschikbaar en er is zoveel kennis. Alleen, dat alles moet gematerialiseerd worden in teksten, plaatjes, filmpjes, muziek, links en dat vraagt voortdurende aandacht. Met andere woorden, er moet een werkende structuur of, liever nog, een structuur van werkenden zijn die die website actueel houdt en zorg draagt voor het verder uit bouwen van de website. Het Genootschap was vroeger een organisatie met lezingen, een reisje, een jaarboek, een tijd schrift en een collectie waar andere instellingen zorg voor droegen. In de jaarvergadering werden de zaken besproken. De tijden zijn veranderd en de website heeft de potentie in zich het hart van het Genootschap te gaan vormen: discussies over allerlei onderwerpen op een forum, de mogelijk heid om lezingen als TED-talks te bekijken, de collecties en het oud-archief integraal toeganke lijk, alle publicaties ook gedigitaliseerd. In de keuzemogelijkheden ontbreekt nog zoiets als 'Forum' of 'Vragen' of 'Discussieonderwerpen', waarmee een begin gemaakt kan worden met interactiviteit: iemand heeft een vraag en ziedaar, er is altijd wel iemand die de vragensteller kan beantwoorden of een eindje op weg kan helpen. Het begin is er, een mooie website waarmee alles wat ik hierboven schreef mogelijk is. Zo'n ontwikkeling lijkt me absoluut noodzakelijk om ook in de 21ste eeuw een bloeiende vereniging te kunnen blijven. Ik ben erg benieuwd hoe snel onze mooie website en daarmee ons Genootschap zich in die richting verder gaat ontwikkelen. Gerard Heerebout Nehalennia Van cultuurhistorisch tijdschrift Nehalennia, mede uitgegeven door de werkgroep Cultuurhis torie van het Genootschap, verscheen deze zomer aflevering 188. Dit nummer staat vrijwel geheel in het teken van kastelen. Aanleiding daarvoor is het eind vorig jaar in kasteel Westhove (Oostka- pelle) gehouden symposium over Zeeuwse kaste len en vliedbergen. Op de bijeenkomst werd tevens het digitale kastelenlexicon Zeeland gepresenteerd. Inlichtingen: WCH, Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg of wchzeeland@gmail.com. Eric-Jan Weterings Genootschapszaken 115

Zeeland | 2015 | | pagina 29