Zeeland 25.1 9 Bauer viel in 1889 de eer te beurt de koningin en de prinsen en prinsessen Von Wied tijdens hun verblijf in villa Duinoord in Domburg te mogen fotograferen. De volgende dag kon hij de konink lijke familie de foto's bij hun vertrek met de trein vanuit Middelburg overhandigen. Hij kreeg toe- oprichten van een vereniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Middelburg en omstreken, nam Bauer zitting in zowel de voor bereidingscommissie (1892) als in het bestuur (1894). Voor de eerste Gids van Walcheren, die verscheen in september 1892, leverde hij de foto's. Badstrand te Domburg met badpersoneel: Sinke en dochter Maatje Laurina bij de badkoets van Mauer. Foto C.W. Bauer, ca. 1885. ZA, ZG, ZI, II-2388-2. stemming om een kabinetsportret van de konin gin en een groepsfoto van de gehele familie in de handel te brengen. Een jaar lang heeft hij daarna zowel in het Nederlands als in het Duits geadver teerd met het feit dat hij de koningin van Roeme nië had mogen fotograferen. Hij voegde daaraan toe dat men bij hem dagelijks portretten kon laten maken, ook in Zeeuwse dracht, en van groepen aan het strand, in de duinen of in hotels. Bauer was doordrongen van het belang van toerisme voor Zeeland. Toen de Vereniging Uit het Volk Voor het Volk het initiatief nam tot het Links: het kantoor van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen Verkeer in Middelburg en Omstreken op de Markt te Middelburg. Foto C.W. Bauer, 1892. ZA, ZG, ZI, II-725-2. Faillissement Bauer wist zich in Zeeland een goede naam als fotograaf te verwerven. Zijn foto's werden gun stig beoordeeld en hij kreeg er veel onderschei dingen voor. Zo waren er in 1877 een bronzen medaille voor zijn foto's op de tentoonstelling van de Amsterdamsche Photografen Vereeniging in Amsterdam en in 1889 een zilveren medaille bij de Zeeuwse tentoonstelling van Nijverheid in Middelburg. Ook ontving hij uitnodigingen om lezingen te geven. Het Natuurkundig Gezelschap in Middel burg, opgericht in 1780, organiseerde in de win termaanden lezingen. In 1885 werd Bauer uitge nodigd als spreker. Bijna tien jaar later, in 1894, volgde een tweede uitnodiging om vier lezingen te houden over "De photographie, hare ontwikke- De fotograaf Bauer

Zeeland | 2016 | | pagina 11