Het voorplat van Zeeuwse strandfossielen toont een aantal van die fossielen. Op de achtergrond aanspoelsel op De Kaloot. die je ook kunt vinden als je erop let. Ook (frag menten van) fossiele walvissen worden bespro ken, net zoals fossiele punten van krabbenscha- ren, fossiele sponzen, fossiele zeepokken, fossiele graafgangen van garnalen en rare stenen, van vuursteen tot limoniet. En nog andere zaken die je op het strand kunt vinden. In die rubriek curi osa ('Overige fenomenen' geheten) blijf je blade ren. In het eerste deel van het boek wordt inge gaan op de geologische geschiedenis van Zeeland, wordt iets gezegd over de geschiedenis van de verzameling van het Genootschap en worden de beste stranden aangegeven om op te zoeken. Pri mair natuurlijk De Kaloot en Cadzand, maar door de vele zandsuppleties kunnen nu ook op andere stranden bijzondere vondsten gedaan worden. Ten slotte wat aanwijzingen hoe een collectie te orde nen en te bewaren. De werkgroep heeft met de productie van dit boek een mooie prestatie geleverd. Juist omdat het bedoeld is voor de geïnteresseerde leek. Wie raapt er tenslotte nooit eens wat schelpjes op? Dan wil je er toch iets meer over weten? En wel licht houdt de werkgroep er een aantal nieuwe, jonge leden aan over. Dat zou helemaal een mooie bijvangst zijn. Gerard Heerebout Yvette Lardinois, Jan Goossen, beeldbouwer. Dreischor/Antwerpen 2015. ISBN 978-90-807286 7-7, hardcover, 19,- Van de 126 pagina's die dit boek telt, bestaan er meer dan honderd uit foto's van het werk van beeldend kunstenaar Jan Goossen (overleden in Vrouwenpolder, 2005). Dat is een goede keus geweest van auteur en samenstellers, want het werk van deze in 1937 in Venezuela uit Zeeuwse ouders geboren kunstenaar is prachtig. Of het nu gaat om zijn abstracte beeldhouwwerk, zijn accu rate schetstekeningen of zijn meer vrije, grafische tekeningen, ze spreken tot de verbeelding. Lang niet alles is gemakkelijk begrijpbaar. Zeker niet in combinatie met de verhullende titels van som mige werken. Jammer genoeg geeft de tekst daar over geen uitsluitsel, zelfs geen begin van uitleg. In feite is het niet meer dan een korte introductie en een levensbeschrijving van de kunstenaar, wiens tweede echtgenote de auteur van het boek is. Van dichtbij meegemaakt, dus met de feitelijke weergave van zijn levenspad zit het wel goed. Waar de intrigerende subtitel "beeldbouwer" van daan komt en op welke manier we dit kunnen teruglezen in de getoonde werken, komt evenmin aan bod. Hiervoor moeten we terugvallen op het artikel over Goossen dat verscheen in nr. 2, jrg. 22 van tijdschrift Zeeland. Bij dat artikel was weinig ruimte voor illustraties, die in dit boek

Zeeland | 2016 | | pagina 43