(vuur), een vis (water) en een landdier (aarde). In de ring om de centrale afbeelding is het wapen van Zeeland opgenomen en het adres van de leverancier van de kompasroos: Adriaan de Wind te Middelburg. Neptunus - kompasmaker Adriaan de Wind. Kompasroos met Neptunus of Poseidon als cen trale figuur en het opschrift "Adriaan de Wind te Middelburg". De doorsnede van de roos is 16,8 cm. Neptunus of Poseidon, personificatie van de zee, zit op een dolfijn. Hij wordt in zeven van de windstreken van de kompasroos omringd door personificaties van de zeven planeten: Luna (Diana), Mercurius (personificatie van handel), Venus (liefde), Sol (zon), Mars (oorlog), Jupiter, Saturnus (personificatie van tijd). Venus en Eros - kompasmaker Adriaan de Wind. Kompasroos met Venus en Eros als centrale afbeelding en het opschrift "Adriaan de Wind te Kompasroos van Adriaan de Wind met Venus en Eros in het centrum en het opschrift "Adriaan de Wind te Middelburg". ZA, ZG, ZI, 111-1046-5-1. Details uit nevenstaande afbeelding. Personificaties van de zeven planeten: Luna (Diana), Mercurius (personificatie van handel), Venus (liefde), Sol (zon), Mars (oorlog), Jupiter, Satur- nus (personificatie van tijd). Kompasroos van Adriaan de Wind met een schip als centrale afbeelding en het opschrift "Adriaan de Wind te Middelburg". ZA, ZG, ZI, m-1046-7. Kompasroos van Adriaan de Wind met Neptunus of Poseidon als centrale figuur en het opschrift "Adriaan de Wind te Mid delburg". ZA, ZG, ZI, III-1046-3. 46 Kompasroze

Zeeland | 2017 | | pagina 10