8 'Compositie met dubbele lijn en blauw vlak', olieverf op doek, 45 x 62 cm, gesigneerd en gedateerd 1934. Moss mogelijk te maken heeft de gemeente Mid delburg deze compositie recent (april 2017) in langdurig bruikleen gegeven aan het MuHKA (Museum van Hedendaagse Kunst te Antwerpen), waar het inmiddels een ereplaats heeft in de lees zaal van de bibliotheek. Werk van Marlow Moss bevindt zich verder onder meer in de collecties van het Kröller-Müller Museum te Otterlo, het Gemeentemuseum in Den Haag, het Stedelijk Museum in Amsterdam, de Tate Gallery in London en van de McCrory Corporation in New York Herwaardering Na de overzichtstentoonstelling in 1972 werd het, als zo vaak, stil Maar sinds de tentoonstel ling Marlow Moss: constructiviste het recon structieproject in het Arnhemse Gemeentemu seum van december 1994 tot februari 1995, is er een groeiende internationale belangstelling voor haar werk. Dit is mede te danken aan de tomeloze inzet van de toenmalige gastconservator beeldend kunstenaar/schrijver Florette Dijkstra (1963), die begin jaren 1990 gegrepen werd door het leven en werk van de voor haar toen nog onbekende Marlow Moss. Sindsdien is er door haar en ande ren meermaals gepubliceerd over het leven en werk van Moss. De Britse kunsthistorica Lucy Howarth (1974) promoveerde in augustus 2009 aan de Universiteit van Plymouth met een lijvig proefschrift (688 bladzijden) over het leven en werk van Moss. Daarna organiseerde zij als gast conservator diverse exposities van Moss' werk, onder meer in Tate St. Yves (2013), Leeds Art Gal- Tentoonstelling in de Vleeshal te Middelburg, 1972 (foto Charles Strijd). Biggekerke, graf van A.H. (Netty) Nijhoff-Wind, 1894-1971. Vrouwelijke Mondriaa

Zeeland | 2017 | | pagina 10