Zeeland 26.3 Bert Gerestein: Afscheid van de eindredacteur Athen, geschreven door M. Steinhart. In 1888 werd op de Akropolis bij Athene een uit 460 v. Christus daterend reliëf ontdekt, gewijd aan de godin Athe ne, dat al snel veel aandacht trok en tot verschil lende interpretaties leidde. Het stelt de godin Athe ne voor die neerkijkt op een rechthoekig pilaartje van marmer, ruim een halve meter hoog ,waarvan de identificatie en de betekenis in samenhang met de godin omstreden gebleven zijn. In deze publi catie wordt een nieuwe visie ontwikkeld, waarbij de betekenis van de godin los wordt gezien van die van de zuil. Over de houding van Athene zijn ver schillende opvattingen te bedenken, maar vooral het doorgronden van de betekenis van het zuiltje kost hoofdbrekens. De zuil zou als grenssteen ge diend kunnen hebben bij een heiligdom, of een teken zijn van het opgenomen worden van vrou wen in een stadsorganisatie, waar de godin over nadenkt. Een grafsteen is ook een mogelijkheid of een pilaar op een sportveld om begin- of eindpunt van bijvoorbeeld de wagenrennen te markeren. Alle mogelijkheden worden onder de loep genomen. De eerste keer dat de naam van Bert Gerestein bij de redactieleden in ons blad Zeeland ver meld staat is in 2003. In het decembernummer, om precies te zijn. En de laatste keer was het juninummer van dit jaar. In dit nummer staat hij dus niet meer bij de redactieleden. Eigenlijk had hij er aan het eind van 2016 mee op willen houden, maar omdat ik een half jaar in het buitenland zat, bleef hij nog even aan als eind redacteur. Haast veertien jaar, 55 nummers lang, maakte hij deel van de redactie. Hij begon als gewoon redactielid en eindigde als eindredacteur en in die functie heb ik altijd met veel genoegen met hem samengewerkt. Een perfecte eindredacteur, met een uitmun tende kennis van de Nederlandse taal. Boven dien deed hij ook de vormgeving van Zeeland. Het laatste deel van zijn werkzame leven was hij namelijk uitgever geweest en had hij niet anders gedaan. Het Genootschap heeft erg ruim kunnen profiteren van zijn vakkennis en inzet. Maar aan alles komt een eind. Namens de redactie wil ik Bert bedanken voor zijn geweldige inzet voor het tijdschrift Zee land gedurende een zo lange reeks van jaren. We zijn hem zeer erkentelijk voor alles wat hij voor ons blad deed. De redactie zal in eigen kring van Bert afscheid nemen; het gebruike lijke afscheid in een vergadering van het Genootschap zag hij niet zo zitten. Niet hele maal zijn stijl, zogezegd. Alleen al daarom zul len de redactievergaderingen anders zijn. En ook zijn kennis en ervaring zullen we erg mis sen. De redactie zal, nu zonder Bert, moeten proberen een mooi en interessant tijdschrift te blijven maken. Dat zal niet meevallen. Gerard Heerebout hoofdredacteur

Zeeland | 2017 | | pagina 29