Muziekbespreking king. Zo zijn we Jezus nog niet tegengekomen. Kimpe lijkt opnieuw te suggereren dat het leven na Pasen gewoontjes blijft. Wanneer Jezus ten slotte naar de hemel opstijgt, gebeurt dit niet vanaf de Olijfberg, maar vanuit een woning en is vanuit het venster de stadhuistoren van Veere te zien. Zo laat Kimpe ons met zijn artistieke vrij heid glimlachen. Misschien was dat precies wat Kimpe zelf nodig had: een glimlach, na alles wat hij had meegemaakt. Deze uitgave heeft deze bijzondere tekeningen Sietze de Vries, De historische orgels van Middel- burg.JSB records 2017. Bestellen van de dubbel-CD kan via www.jsbrecords.nl, 24,- inclusief ver zendkosten. De dubbel-cd is te ook te koop a 20 bij de concerten van Incanto/Werkgroep Muziek. Op twee cd's speelt Sietze de Vries op vijf histori sche orgels van Middelburg werk van Handel, Muffat, Sweelinck en Bach. Daarnast improvi seert hij op alle vijf orgels. Het zijn achtereenvol gens de orgels van de Oostkerk, de Doopsgezinde kerk, de Lutherse kerk, de Engelse kerk en de Gasthuiskerk. Van de in totaal 115 minuten die de cd's samen duren wordt 70 minuten besteed aan improvisatie. Dat is wel gerechtvaardigd omdat je met improvisaties de klankmogelijkheden van de verschillende orgels het best kunt laten horen. Voor het drieklaviersorgel van de Oostkerk wordt terecht de meeste tijd uitgetrokken op de cd. Het is een prachtig instrument met fraaie tongwerken en een vrij licht klinkend prestanten- koor. De drie majestueuze koralen van Bach, Schmücke dich op Liebe Seele, An Wasserflüssen Babylon, en Nun Danket alle Gott, worden heel mooi beheerst en liefelijk gespeeld door De Vries. aan het licht gebracht en kunsthistorici en theo logen kunnen het werk nu nader analyseren en becommentariëren. Lo van Driel heeft ons dus een goede dienst bewezen door zorg te dragen voor de publicatie van deze bijzondere reeks teke ningen, die hij dankzij zijn accurate speurwerk wist op te duikelen. Willem Peene Dr. W. Peene is theoloog en religiehistoricus, predikant (PKN) te Kootwijk-Kootwijkerbroek Fraai klinkt ook Handels Ouverture. Dit is eigen lijk clavecimbelmuziek, maar op dit orgel komt het werk ook goed tot zijn recht, mede dankzij de smaakvolle registratie. Muffat's muziek wordt Dï hlftOrbdvt orgels van Middelburg 156 M uzie e b e sprekin

Zeeland | 2017 | | pagina 42