kunnen aanschaffen, een in 1785 in Vlissingen gedrukt antwoord op een prijsvraag, in 1780 uitgeschreven door het Genootschap voor rekening van het Bataviaasch Genootschap. Deze verhandeling van de Franse ingenieur M. Garnier de St. Julien over de scheepvaart werd met goud bekroond. Van dit werk zijn verder maar twee exemplaren bekend, één in de Bibliotheque Nationale te Parijs en één in de bibliotheek van de Amerikaanse Yale University. Het bestuur stelt het zeer op prijs dat het Genootschap nog zeer regelmatig schenkingen van bijzondere objecten ontvangt. Deze worden uiteraard zeer zorgvuldig aan onze collecties toegevoegd. Afgelopen jaar ontvingen wij: Een bijzondere kaart van het dorp Schoondijke Een zevental kinderboeken uit het begin van de vorige eeuw De geschiedenis van het huis De Dry Clavers aan de Vlissingsestraat te Middelburg, geschreven door Francoise de Nooijer en Barend Puype Een aantal juridische werken uit de achttiende en negentiende eeuw en een tweetal werken over landmeten. Bij de schenking is ook een exemplaar van de Code Napoleon (Paris, 1810) Zeven fragmenten van vuurdovers, afkomstig uit het verdronken land van Rilland. De toelichtingen op de schenkingen vindt u op onze website bij aanwinsten. Nieuwe publicaties in 2017; Dit jaar zijn twee nieuwe uitgaven uitgebracht door het Zeeuws Genootschap. In de muziekserie is uitgekomen: Lupus Hellinck, Three four-part Masses, ed. B.J. Blackburn. Exempla Musica Zelandica IX, 29,00. De serie Exempla Musica Zelandica is gewijd aan vroegere muziek uit de provincie Zeelanden is in het leven geroepen met het doel, tegenwoordig veelal onbekende composities, opnieuw voor een breed publiek toegankelijk te maken. In de serie werken is uitgekomen: Reimond Kimpe. Het leven van Jezus in Veere en omstreken, door Lo van Driel 19,90. De tekeningen en schilderijen van de Middelburgse kunstschilder Reimond Kimpe (1885-1970) zijn overbekend. Voor de oorlog maakte hij vooral stads- en havengezichten, taferelen van straten en gebouwen, ook schilderde hij boerderijen. Tot nog toe was onbekend dat Kimpe een complete reeks tekeningen had gemaakt van het leven van Jezus, waarvan uiteraard een via crucis of kruisweg deel uitmaakt. De tekeningen worden voorafgegaan door een inleiding, waarin Van Driel nader ingaat op de tekeningen binnen het oeuvre van Kimpe. Voor onze leden geldt de 10 ledenkorting op al onze publicaties. 4 Agenda

Zeeland | 2017 | | pagina 50