Zeeland 27.3 De auteurs in dit nummer - Frans-Willem Korsten, A Dutch Republican Baroque: Theatricality, Dramatization, Moment and Event, Amster dam, 2017. - H. Marsman, Verzameld werk. Poëzie, proza en critisch proza, Amsterdam, 1979. - Marita Mathijsen, Historische sensatiezucht. Over de moraal van de geschiedenis, Huizinga-lezing 2009, Amsterdam/Rotterdam, 2010. - Maaike Meijer, In tekst gevat. Inleiding tot een kritiek van representatie, Amsterdam, 1996. - Willem Melching, 'Hoe konden de mensen toch zo stom zijn?'. In: Historisch Nieuwsblad, 10, 2007. Ook in te zien via www.historischnieuwsblad.nl. - Anousha Nzume, Hallo witte mensen, Amsterdam, 2017. - Jürgen Pieters, 'De plooien van de historische kritiek'. In: de Nederlandse Boekengids, jaargang 3, nummer 2, april- mei 2018, p. 28-31. - Herman Pleij, 'Wat willen we weten over ons verleden?'. In: Historisch nieuwsblad, 2, 2005. Ook in te zien via www.historischnieuwsblad.nl. - Herman Pleij, Erasmus en het poldermodel, Amsterdam, 2005. - Thomas Rosenboom, Gewassen vlees, Amsterdam, 1994. - Kaja Silverman, Male Subjectivity at the Margins, New York/London, 1992. - Kaja Silverman, The Tresholdof the Visible World, New York, 1996. - Aleid Truijens, 'Aandacht voor het verleden lijkt vaak op een ramptoerisme'. In: De Volkskrant, 'Cultuur en Leven', 11 december 2009. - Marco de Waard, 'Het probleem van identificerend gedenken'. In Skript Historisch Tijdschrift, jaargang 21.2, p. 132-138, 2014. Dr. J.P. Bekker (1946) was als arts werkzaam op Walcheren en Aruba. Hij heeft zich daar naast toegelegd op de bestudering van zoog dieren in Zeeland en Nederland. Met Peter Twisk en Annemarie van Diepenbeek stelde hij de Veldgids Europese Zoogdieren samen, mede gebaseerd op uitgebreid veldwerk in Europa. Hij is redacteur van het wetenschappelijk tijd schrift Lutra van de Nederlandse Zoogdierver eniging. Sinds 2014 is hij conservator van de collectie landzoogdieren van het KZGW in het Zeeuws Museum. Lisa C. Bosman BA (1996) studeerde geschie denis, rechten en politicologie aan University College Roosevelt te Middelburg (2014-2017) en behaalde haar bachelor's degree op "The re- establishment of Dutch government authority in Zeeuws-Vlaanderen after World War II: Assessing the legitimacy of the Militair Gezag" onder supervisie van prof. dr. A. van Dix- hoorn. Doet nu een masterstudie Comparative Politics, Administration and Society (Bestuurs kunde) aan de Radboud Universiteit te Nijme gen. Interesse in non-conventionele perspectie ven op de wereldgeschiedenis. Dr. F. van Doeselaar (Terneuzen, 1960) stu deerde na het Petrus Hondius Lyceum te Ter- neuzen Nederlandse taal- en letterkunde aan de Rijksuniversiteit Utrecht met als specialisa tie Moderne Nederlandse letterkunde, met als bijvakken Geschiedenis en Massacommunica tie. Na zijn doctoraalexamen (1986) ging hij in Middelburg in het voortgezet onderwijs wer ken. In 2017 promoveerde hij bij prof. dr. W.F. Korsten en prof. dr. Y van Dijk op het proef schrift 'Bewegend lezen. Voorstel tot een cine matografische leeshouding'. Dr. B.J.H. de Graaff (1959) is schrijver, jour nalist en historicus. Hij promoveerde in 1993 op de rol van gevoelens van 'stamverwant schap' tussen Nederland en Zuid-Afrika aan het begin van de 20e eeuw. Zijn meest recente boek, 'Ik, Yzerbek', werd in 2017 vertaald in het Afrikaans en uitgegeven onder de titel 'Ware mense'. Drs. I.H. Vogel-Wessels Boer (1939) studeerde sociale geografie aan de RU te Utrecht en is sinds 1987 betrokken bij de historisch-topogra- fische atlas 'Zelandia Illustrata' van het Zeeuws Genootschap, eerst als subconservator en vanaf 1989 als conservator. In de kieren van het narratief 95

Zeeland | 2018 | | pagina 15