Agenda 19 sept, 24 okt, 14 nov, 19 dec. - Hurgronje lezingen 2018 - www.zeeuwsmuseum.nl In het najaar van 2018 worden vier Hurgronje-lezingen gehouden in het Zeeuws Museum in samenwerking met de Werkgroep Cultuurhistorie van het Zeeuws Genootschap. Sinds 2016 geven de Hurgronjelezingen een podium aan onderzoekers die werken aan een aspect van het Zeeuwse verleden. De lezingen worden georganiseerd door Prof. d Arjan van Dixhoorn, Hurgronje-hoogleraar (UCR/UU) in de Geschiedenis van Zeeland in de Wereld. Deelname aan de lezingen is gratis. U betaalt alleen entree voor het Zeeuws Museum van 9,50 p.p. (leden ZG 50 korting op vertoon van uw ledenpas). Met een Museumkaart is de entree gratis. Reserveren via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl of 0118 653000. Locatie Zeeuws Museum, Abdijplein Middelburg. Woensdag 19 september - 15.00 - 17.00 uur - Hurgronje lezing V - in het Zeeuws Museum Dr. Hanneke Grootenboer (Oxford University) Subliem Stilleven: de bedachtzame beelden van Adriaen Coorte Zaterdag 22 september 2018 - Genootschapsdag in het Zeeuws Museum Op Zaterdag 22 september organiseren het Zeeuws Genootschap en het Zeeuws Museum samen de jaarlijkse Genootschapsdag met bijzondere activiteiten in het Zeeuws Museum. Deze dag valt samen met de Bedankdagen van de BankGiro Loterij in het museum. In het kader daarvan zal op meerdere plaatsen in het museum 'Verhaal op zaal' gehouden worden. Ook daar bent u van harte welkom. Wij ontvangen u graag van 13.30 - 15.30 uur in de presentatie Dit is Zeeland op de derde verdieping van het museum. Rondom het thema 'Horen, zien en schrijven', zullen de genootschapsconservatoren Aagje Feldbrugge, Freddy van Nieulande, Herman Nijhuis, Marianne Gossije en Gerard Heerebout toelichting geven op een aantal van de daar ten toongestelde objecten uit de Genootschapscollectie. Wij hopen u en indien gewenst één introducee te mogen begroeten op zaterdag 22 september tussen 13.30 en 15.30 uur in het Zeeuws Museum. Jeugd tot en met 18 jaar heeft altijd gratis toegang tot het museum. Dus neemt u vooral uw (klein)kinderen mee. Ook voor hen is er genoeg te doen in het museum. 27 en 28 september 2018 - Isaac Beeckman-Descartes-congres Isaac Beeckman in Context, Science, the Arts, and Culture in the Early Dutch Republic. Internationale conferentie in Middelburg, onder auspiciën van het Zeeuws Genootschap. Informatie volgt op onze website en in de nieuwsbrief. Woensdag 24 oktober - 15.00 - 17.00 uur - Hurgronje lezing VI in het Zeeuws Museum Drs. Gaila Jehoel (Universiteit van Amsterdam) Het culturele netwerk van Jan van Scorel Woensdag 14 november - 15.00 - 17.00 uur - Hurgronje lezing VII in het Zeeuws Museum Artyom Anikin (New York State Archives) Zeeland Rising: Colonial Ambitions and Palace Intrigue between the 2nd and 3rd Anglo-Dutch Wars Woensdag 21 november - Algemene ledenvergadering - 19.00 uur. Nadere informatie volgt op de website en in de uitnodiging per mail (of post).

Zeeland | 2018 | | pagina 48