Zeeland 27.3 Mededelingen van het bestuur 9 Woensdag 21 november - programma na de pauze - 20.15 uur: "Vertoning van de poëtische documentaire over Betje Wolff van Paul Kramer, voorafgegaan door een inleiding over deze Zeeuwse schrijfster, die in de 18e eeuw, met Justus van Effen, Hiëronymus van Alphen, Jacobus Bellamy en Rhijnvis Feith tot de vijf belangrijkste literatoren van Nederland behoorde." Alle actuele informatie over lezingen en vergaderingen kunt u vinden op onze website: www.kzgw.nl/agenda. Digitalisering grote kaarten Genootschap dankzij Oceanwide Expeditions B.V. Oceanwide Expeditions B.V., een familiebedrijf uit Vlissingen, sponsort de digitalisering van de grote kaarten en afbeeldingen (groter dan A 3 formaat uit de Zelandia Illustrata, de verzameling oude kaarten en prenten van het Zeeuws Genootschap, die in bruikleen is gegeven aan het Zeeuws Archief in Middelburg. Het gaat om de digitali sering van ruim 1200 grote kaarten en afbeeldingen. Het digitaliseringsproject, waarmee ruim 14.000 is gemoeid, zal in januari 2019 gereed komen. Oceanwide Expeditions B.V. organiseert scheepsreizen voor toeristen naar het Poolgebied waaronder Spitsbergen, Groenland en Antarctica. Het Zeeuws Genootschap stelt het gebaar van Oceanwide Expeditions B.V. zeer op prijs. Dankzij dit gebaar zal de gehele Zelandia Illustrata (ca. 25.000 objecten aan het begin van het jubileum jaar 2019 volledig gedigitaliseerd zijn. In het kader van onze samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren maken wij u graag attent op het vol gende aanbod: Kennismaken met de Heemkundige Kring Walcheren? De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) is de grootste heemkundige vereniging van Nederland. Heemkunde maakt het dagelijks leven in vroeger tijd zichtbaar en vult het gat tussen de eigen herinnering en de gevestigde geschied schrijving. De HKW is opgericht in 1971 en heeft als doel de kennis van Walcheren en zijn bewoners te bevorderen. Wij houden ruim 2.200 leden op de hoogte van wetenswaardigheden uit heden en verleden van Walcheren. De HKW organiseert jaarlijks diverse activiteiten, zoals lezingen en excursies. Deze activiteiten zijn voor onze leden gratis; niet-leden betalen hiervoor een kleine bijdrage. Om de drie jaar wordt de HKW Cultuurfondsprijs uitgereikt en met het HKW Publicatiefonds geven wij financiële ondersteuning aan particulieren die een publicatie in boek vorm willen uitgeven. Uit het HKW Erfgoedfonds worden culturele activiteiten en evenementen gesteund. genda

Zeeland | 2018 | | pagina 49