MILITAIR GEZAG. flan tie Inwoners van de Provincie Zeeland MILITAIR GEZAG van den Militairen Commissaris voor de provincie Zeeland: In aansluiting op de Proclamatie van H. M. de Koningin, aan het Nederlandsche Volk, waarbij bekend is gemaakt dat gedurende den thans ingetreden bijzonderen Staat van Beleg een is ingesteld, deel ik U mede, dat ik bij Koninklijk Besluit d.d. 4 September 1944 No. 1, ben benoemd tot Militaire Commissaris voor de Provincie Zeeland. Het bureau van het Militair Commissariaat is gevestigd te Middelburg, Koepoortstraat 6. Het Militair Gezag is een tijdelijke instelling, welke o.a. tot taak heelt zoo spoedig mogelijk de burgerlijke bestuursorganen wederom normaal te doen functlo- nee ren en de schakel te vormen tusschen de geallieerde legerautoriteiten en de burgerbevolking. Bovendien is het Militair Gezag belast met de handhaving en het herstel van de in- en uitwendige veiligheid van den Staat en is bevoegd hiertoe maatregelen te nemen en verordeningen uit te vaardigen. Ik doe een beroep op Uw aller medewerking, teneinde dezen zwaren overgangstijd zoo veel mogelijk te bekorten en de grondslagen te leggen voor een spoedige wederopbouw van ons land. Leve de Koningin, Leve het Vaderland. De Militaire Commissaris voor de Provincie Zeeland, De Kapitein.Luitenant ter Zee, C. W. SLOT. Secretariaat Zeeuws Genootschap Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg (0118) 65 43 47 info@kzgw.nl www.kzgw.nl Het secretariaat is geopend: ma.: 9.00-16.00 uur di.: 9.00-14.00 uur do.: 9.00-12.00 uur Jaargang 27 nummer 3 september 2018 Zeeland verschijnt vier keer per jaar, te weten in de maanden maart, juni, september en december. Bekendmaking No.T

Zeeland | 2018 | | pagina 52