Zeeland 27.4 Mededelingen van het bestuur 3 Contributie 2019 en extra jubileumgift In november heeft u bij het jaarboek Archief 2017 tevens de factuur voor de contributie 2019 ontvangen. Zoals we daarbij hebben aangegeven, zouden wij het zeer op prijs zouden stellen als u behalve uw jaarcontributie van 52,50 ook een extra jubileumgift voor de viering van ons 250-jarig bestaan in 2019 zou willen overmaken. In 2019 krijgt u een prachtig boek (in de winkel 24,95) over onze verzamelingen en een dubbelnummer van Archief over de geschiedenis van ons genootschap. Verder organiseren we tal van jubileumactiviteiten, waar u aan kunt deelnemen. Dit alles legt een zwaar beslag op de beperkte middelen van het genootschap. Vandaar dat wij een extra jubileumgift zeer zouden waarderen. Dank Het bestuur van het Zeeuws Genootschap dankt de leden hartelijk voor hun gift bovenop de contributie ten bate van de verzamelingen. Zij brachten het afgelopen jaar 1252,- bijeen. Van deze giften hebben wij onder meer kunnen aanschaffen, Een bijzondere Middelburgs boek met een prachtige boekband: Willem Lootens, De 150 psalmen en gezangen voor de stem, orgel en clavecimbel [Antwerpen,Middelburg] 1776. Een tekening van een vliedberg in Vlissingen door Jan de Wilde. Een handschrift met de titel: Register van resolutien, ordonnantien en sententien (Middelburg circa 1762) met daarom een prachtige Middelburgse boekband. Dankzij onze vrijwilligers zijn tijdens de jaarlijkse bottenvistocht van de Werkgroep Geologie weer een groot aantal fossiele botten opgevist. Het bestuur stelt het zeer op prijs dat het Genootschap nog zeer regelmatig schenkingen van bijzondere objecten ontvangt. Deze worden uiteraard zeer zorgvuldig aan onze collecties toegevoegd en zo goed mogelijk gedocumen teerd. Afgelopen jaar ontvingen wij: Collectie Boeken - Van de conservatoren Liesbeth en Erik van der Doe ontving het Genootschap een collectie kinderboeken. De meeste dateren uit de periode 1940 tot 1960. - Van een anonieme schenker: Het manuscript; J(an) L(athouwer), Vaderlandsche Historie, Behelsende de Ge schiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden Kortelijk Geschetst, volgens de Plaatjes in dit werkje gevoegt, En uit geloofwaardige Schrijvers Samengesteld. Middelburg 1786. Collectie Geschiedkundige voorwerpen, kunst en kunstnijverheid - Van de heer CJ.B. Boender uit Veere ontvingen wij een zogenaamde differentiële luchtthermometer (negen tiende eeuw). - Van de heer Strens: de derde achttiende-eeuwse zilveren avondmaalsbeker uit Goes. Collectie Zelandia Illustrata - Van dr. B. van der Valk uit Den Haag een bijzondere ansichtkaart. - Van de heer C. de Plaa: een serie (boerderij-)tekeningen. genda

Zeeland | 2018 | | pagina 45