Zeeland 28.1 Deze episode werd onderwerp van een schrijf wedstrijd. Het winnende verhaal en negen andere verhalen zijn in dit boekje gebundeld. Mieke van der Jagt, ooit verslaggever bij de PZC, won onder het pseudoniem Jan Verdagt de wedstrijd. Haar verhaal heet 'Ik heb nergens spijt van' en bestaat uit een brief van Betje Wolff, geschreven aan Mattheus Gargon, die op dat moment in Malakka (Maleisië) zit. Ze heeft Mattheus na haar schaking nooit meer gesproken en ze beschrijft hoe ze hun samenzijn ervaren heeft en dat ze nog steeds van hem houdt. Ze schrijft dat haar man nu van haar trouw, rust en toegewijde aandacht verwacht. Hij schilt elke avond een appeltje voor haar. Ze ein digt haar brief met: 'Ik heb nergens spijt van'. De andere verhalen zijn ook zeker lezens waardig. Maar, voorzichtig, je moet krachtig drukken om het boekje te openen. Het is wel heel stevig in de rug gelijmd. 2. Anya Marinussen, Kees van Rijswijk, Johan Francke (red.), 'Het hart dier wereld'. Literaire stadswandeling door Middelburg. Middelburg, 2018. ISBN 978-94-72151-44-5. Oplage 500 exemplaren, 64 blz. In dit boekje leest de wandelaar (of wandelt de lezer) langs 29 memorabele literaire plaatsen, of 30, als we de ZB meerekenen. Bij die ZB begint de wandeling, maar als je niet uitkijkt (of als het hard regent) kom je niet verder. Er is daar zoveel te zien. De mooiste boeken zijn natuurlijk veilig en geconditioneerd opgeborgen. Ze moeten aangevraagd worden en zijn dus niet te zien. In de kast kostbare werken bij de balie op de eerste verdieping staat hét Zeeuwse boek: 'Smallegange', de Kronyk van Zeeland. De wandelaar verlaat de ZB en gaat de stad in. De eerste auteur die je dan tegenkomt is Vicky Hartman (eigenlijk Joke Meijer). Ze schrijft Zeeuwse detectives en Middelburg komt daar ruim in voor. In Zeeuws meisje bijvoorbeeld; 'Later op de avond zat Laurens met Tiemen op het bankje voor het huis [aan de Vismarkt]. Er was zoveel gezegd, er zou nog zoveel gezegd worden, nu zwegen ze. Het meisje stond voorovergebogen beeld te zijn'. De laatste auteur is Franka Treur, bij het station van Middelburg, om precies te zijn bij het zebrapad. De hoofdpersoon Gina uit het boek Hoor nu mijn stem raakt er in de war, want ze ziet Boekbesprekingen 35

Zeeland | 2019 | | pagina 37