De auteurs in dit nummer Drs. P.J. Aarssen (1940) is oud-medewerker van de Zeeuwse Bibliotheek en sinds een tiental jaren conservator boeken van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Hij publiceerde al eerder over Zeeuwse drukkers. Dr. J.P. Bekker (1946) was als arts werkzaam op Walcheren en Aruba. Hij heeft zich daarnaast toegelegd op de bestudering van zoogdieren in Zeeland en Nederland. Met Peter Twisk en Annemarie van Diepenbeek stelde hij de Veldgids Europese Zoogdieren samen, mede gebaseerd op uitgebreid veldwerk in Europa. Studiereizen naar Kenya, Benin en Gambia leverden bijzondere vondsten van spitsmuizen en vleermuizen voor die landen op. Hij is redacteur van het wetenschappelijk tijdschrift Lutra van de Nederlandse Zoogdiervereniging. Sinds 2014 is hij conservator van de collectie landzoogdieren van het KZGW in het Zeeuws Museum. R.J. Soer BA (1994) studeerde geschiedenis, sociologie en politicologie aan University College Roosevelt te Middelburg (2015-2018) en behaalde zijn bachelor's degree op Fort Rammekens: An Eighteenth Century Medical Hub onder supervisie van prof. dr. A. van Dixhoorn. Hij doet op het moment een masterstudie Applied and Interdisciplinary History aan de Higher School of Economics in Sint Petersburg. Zijn interesses zijn maritieme geschiedenis en de overdracht van kennis in het vroegmoderne tijdperk, met name de manier waarop Nederlandse expertise zich verspreidde naar Rusland. Dr. A. Luscombe (1968) is onderwijsdirecteur en universitair hoofddocent aan University College Roosevelt (Universiteit Utrecht) te Middelburg waar zij retorica en journalistiek doceert. Zij promoveerde in 2012 aan de Universiteit van Utrecht op een studie naar de BBC radio-nieuwsdienst. Ze doet onderzoek naar de Roosevelts, media en mensenrechten, en radiogeschiedenis. Dr. J.P. Zwemer (1960) is freelance historicus, schrijver en tekstcorrector. Hij is een van de auteurs van het boek over 800 jaar Zierikzee dat in 2020 uitkomt. Verder treedt hij op met gedichten (Zeeuws en Nederlands) en verhalen en liederen (Zeeuws). www.janzwemerschrijft.nl voor meer gegevens. 40 Boekbesprekingen

Zeeland | 2019 | | pagina 42