het sluiten van de kering. Het blijft lastig om alle essentiële informatie omtrent ontwerp, bouw en beheer door te geven aan de volgende generatie (30 jaar na het moment van ingebruikname zijn de direct betrokken veelal met pensioen gegaan). De problematiek rond de ontgrondingskuilen De auteurs in dit nummer hebben dit pijnlijk zichtbaar gemaakt zoals de auteurs van het boek van de klokkenluider Spaargaren vernomen hebben. Ir. Hans van der Sande Beleidsadviseur waterkeringen, waterschap Scheldestromen P.J. Aarssen (1940) is oud-medewerker van de Zeeuwse Bibliotheek en sinds een tiental jaren conservator boeken van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Hij prubliceerder al eerder over bijzondere gedrukte teksten uit de collectie van het Genootschap Dr. Piet(er) H.D.Leupen (Goes 1939), studeerde Geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam (hoofdvak Middeleeuwse geschiedenis), wetenschappelijk medewerker aan de Katholieke Universiteit Nijmegen en vanaf oktober 1984 gewoon hoogleraar Middel eeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. In 2002 met emeritaat. Schreef over politieke theorieën in de Middeleeuwen, de palts Nijmegen, de geschiedenis van Jeruzalem, het vroege christendom, en de cultus van de aartsengel Michaël. Bereidt momenteel een studie voor over de oorsprong van het koning schap in West-Europa. Drs. G.R. Heerebout (1946) is conservator Naturalia voor het Zeeuws Genootschap en bestudeert deze in het Zeeuws Museum. Ook is hij hoofdredacteur van dit tijdschrift. Hij is geïnteresseerd in de geschiedenis van de biologie. Drs. C.E. Heyning (1950) studeerde kunst geschiedenis in Leiden en is vanaf 1998 conservator kunst, kunstnijverheid en histo rische voorwerpen van het Zeeuws Genootschap en publiceerde veel over de geschiedenis van Zeeland, ook in dit blad D. W. Van Gelder BA (1997) studeerde geschiedenis, sociale geografie, economie en statistiek aan de University College Roosevelt te Middelburg van 2015 tot 2018 en behaalde zijn bachelor's degree op het alhier gepubliceerde artikel 'De Wederopbouw van Middelburg: 1940-45', onder supervisie van Prof. Dr. A. van Dixhoorn. Hij begint in september 2019 aan het Research Master's programma Urban Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Zijn academische interesses zijn stadsgeografie en wereldgeschiedenis. 80 Boekbesprekingen

Zeeland | 2019 | | pagina 42