De auteurs in dit nummer Drs. G.J. van der Meer Mohr (1956) studeerde kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Utrecht. Na jarenlang werkzaam te zijn geweest in de kunstwereld, heeft hij zich in 2005 gevestigd als Fine Art Consultant en Register- Taxateur VRT. Hij is voorzitter van het Indisch Herinneringscentrum,n bestuurslid van de Stichting Verenigd Register van Taxateurs en redactielid van De Beeldenaar en het Jaarboek Oranje-Nassau. Tevens is hij regelmatig als expert schilderijen van oude meesters te zien in het populaire televisieprogramma Tussen Kunst Kitsch. Hij heeft tal van publicaties op zijn naam staan, o.a. over portretkunst. Zie verder: www.vandermeermohr.nl Prof. Dr. K. R. Timmermans (1959) studeerde biologie aan de Universiteit van Amsterdam en promoveerde daar op een ecotoxicologische studie aan dansmuglarven. In 1991 begon hij als onderzoeker bij het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) op Texel. Sinds 2015 is hij hoofd van de NIOZ afdeling Estuariene en Delta Systemen (EDS) in Yerseke. Daarnaast is hij honorair hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Groningen (leerstoel Marien Plantaardige Biomassa) en lector Aquacultuur aan de Hogeschool Zeeland. Fundamenteel wetenschappelijk onderzoek aan zeewier staat centraal in zijn werk. Dr. Huib J. Zuidervaart (1951) is gepensioneerd senior onderzoeker wetenschapsgeschiedenis bij het Huygens Instituut voor Nederlandse Geschiedenis van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. In 2017 en 2018 was hij Fellow van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen bij het University College Roosevelt te Middel burg. Samen met een collega werkt hij nu aan de voltooiing van de uitgave van de brief wisseling van Antoni van Leeuwenhoek, waarvan inmiddels 17 delen zijn verschenen (1939-2018). H.W. Nijhuis (1946) studeerde aan de Rijkskweekschool te Middelburg en was werkzaam in het speciaal onderwijs. Hij is al jaren sterk geïnteresseerd in naturalia en speciaal in de malacologie. Hij is conservator malacologie van het Zeeuws Genootschap. Drs. K-J.R. Kerckhaert (1979) studeerde archeologie en prehistorie aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam. Hij studeerde daar in 2004 af op de analyse van een muntcomplex uit Thorn en Ittervoort (Limburg). Hij werkt als archeologisch adviseur bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland voor de gemeenten op de Bevelanden en Tholen vanuit het Oosterschelderegio Archeologisch Samen werkingsverband. Hij is conservator munten en penningen van het Zeeuws Genootschap. 120 Boekbesprekingen

Zeeland | 2019 | | pagina 42