De auteurs in dit nummer Yichieh Shih (Mireille) (1979) is geboren in Taiwan en zij studeerde daar kunstgeschie denis. Nu werkt zij onder leiding van Professor Jan Blanc aan de universiteit van Geneve aan een proefschrift. Dit heeft betrekking op de esthetische en culturele uitwisseling tussen Azië en Europa van de 16e tot en met de 18e eeuw, die plaats vond tijdens de handel die compagnieën dreven met Oost-Azië (VOC). Momenteel bestudeert zij de in het 18e-eeuwse China en elders in Azië gemaakte klei- portretten van Europeanen. Deze objecten zijn nog nauwelijks bestudeerd binnen het kader van de Chinese kunst-export in dat tijvak. In samenwerking met musea in Scandinavië en in Nederland heeft zij een aantal van deze objecten ontdekt en beschreven, soms zijn het echte familie-souvenirs, maar soms ook bijzondere objecten, speciaal vervaardigd in het kader van de culturele uitwisseling tussen Oost-Indië en Europa. Prof. Dr. J. J. Boersema (1947) studeerde biologie aan de Rijksuniversiteit Groningen en promoveerde in de theologie. Hij was werkzaam bij de RUG, de VU en het Ministerie van VROM. In 2009-2010 was hij fellow aan de Universiteit van Cambridge en in 2014-2016 research fellow bij Hope College, Holland, Michigan. Hij was eindredacteur van het Basisboek Milieukunde en van het boek Principles of Environmental Sciences (Springer, Berlin 2009). Momenteel is hij hoogleraar 'Grondslagen van de milieuwetenschappen' aan de Universiteit Leiden. Zijn speciale interesse gaat uit naar Paaseiland. In 2015 verscheen The Survival of Easter Island. Dwindling Resources and Cultural Resilience (CUP, Cambridge, 2015) en in 2020 een herziene uitgave van Beelden van Paaseiland (Atlas/Contact). Drs. F. van der Doe (1957) studeerde zee geschiedenis aan de Universiteit Leiden en is als archivaris verbonden aan het nationaal conserveringsprogramma voor het papieren erfgoed Metamorfoze op de Koninklijke Bibliotheek. Sinds 1998 is hij conservator van de verzameling Volkenkundige voorwerpen van het Zeeuws Genootschap. Drs. E.J.M. van der Geest (1955) studeerde sociaal-economische geschiedenis aan de Universiteit Leiden en was wetenschappelijk medewerker van het Zeeuws Documentatie centrum en conservator oude drukken en bijzondere collecties van de Zeeuwse Biblio theek. Sinds 2001 is zij conservator van de verzameling Volkenkundige voorwerpen van het Zeeuws Genootschap. 40 Boekbesprekingen

Zeeland | 2020 | | pagina 42