Zeeuws Genootschap ontvangt uniek jubileumgeschenk van University College Roosevelt Jongeren-prijsuitreiking YESC groot succes: inspirerende ideeën van de jonge generatie vallen in de prijzen De afgesloten jubileum expositie 'Kijk naar beneden, dan zie je meer' in Axel krijgt een staartje Tijdens het internationaal symposium van het Zeeuws Genootschap ('The Historiography of learned Societies in het Age of Sociability') op 13 en 14 december 2019 in het oude stadhuis van Middelburg, ontving het Zeeuws Genootschap een uniek jubileumgeschenk van University College Roosevelt. Het is een zogenaamde re-enactment van de afbeelding op de beroemde genootschapspenning van 1770: de zeven muzen op een rots, met de spreuk "Non sordent in undis". Meer informatie en de hoge resolutieafdruk vindt u op de website van het genootschap: https://kzgw.nl/nieuws/geschenk/. Het bestuur dankt, mede namens alle vrijwilligers en de leden, de UCR voor dit zeer originele cadeau. De foto is verwerkt in het logo van deze Agenda op de voorpagina. Gefeliciteerd 500.- 'iiv.J-rt.i0.-.V i Hoe versnellen we de energietransitie in Zeeland? - de prijsvraag bedacht door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ter ere van zijn 250-jarig bestaan, heeft een enorm aantal deelnemers opgeleverd. In de afgelopen weken bogen de jury's zich over de 120 inzendingen van in totaal meer dan 450 deelnemers. 15 inzendingen werden tijdens de YESC Award Ceremony beloond met een mooi geldbedrag. Drie inzendingen werden beloond met een replica van de prijspenning, die het Genootschap vroeger uitreikte aan de winnaars van de uitgeschreven prijsvragen. Lees het uitgebreide verslag op de website van het Genootschap: https://kzgw.nl/nieuws/yesc/. De zeven informatiefilmpjes en het tentoonstellingsboekje van deze succesvolle tentoonstelling staan nu online: https://kzgw.nl/collecties/natuurhistorische-voorwerpen/filmpjes De zeven filmpjes: 1. Wat zijn fossielen? 2. Haaien, Roggen en Coprolieten 3. De Kauter 4. Mammoeten en Dolfijnen 5. Boomse Klei en Pyriet 6. Zwinwachters 7. Fossielen verzamelen 4 Agenda

Zeeland | 2020 | | pagina 46