islil 1 Presentatie jubileumbundel: druk, sfeervol, informatief en aan het eind loodzwaar... Vacatures redactie Archief Werken: (1) Redactiesecretaris en (2) Eindredacteur Op woensdag 18 december 2019 vond de grote presentatie plaats van de jubileumbundel van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen: Een hoger streven. Bouwstenen voor een geschiedenis van het Zeeuws Genootschap, 1769-2019. De bundel, waarvan woensdag het eerste exemplaar door voorzitter Hugo Schorer werd overhandigd aan de cultuurgedeputeerde, Anita Pijpelink, is een speciale uitgave van Archief, het inmiddels ook 250 jaar bestaande jaarboek van het Genootschap. Ruim twintig auteurs schreven een bijdrage voor deze bundel. De bundel, maar liefst 640 pagina's dik en rijk geïllustreerd, geeft een kleurrijk overzicht van de geschiedenis van het Genootschap en stond onder redactie van dr. Francien Petiet, prof. dr. Henk Nellen en prof. dr. Arjan van Dixhoorn. Samen met deze dikke pil werd ook de bundel met alle verslagen van de werkgroepen, redacties, commissies en conservatoren gepresenteerd. Ter opluistering was een forumdiscussie met vijf deskundigen uit het hele land georganiseerd over het belang van 'Citizen science': wetenschapsbeoefening door niet-wetenschappers. Na afloop konden de aanwezige leden direct een exemplaar van de twee bundels meenemen: samen ruim twee kilo! Met veel dank aan de redactie en de auteurs voor de artikelen en het redactiewerk, én aan en Dtp-Plus en Media58 voor het ontwerp, de drukwerkverzorging en de zeer pro-actieve begeleiding. NB: als het goed is heeft u inmiddels, samen met de lidmaatschapsfactuur en het Genootschapspasje, Archief 2019 thuis ontvangen. Mocht dit niet zo zijn, kunt u dat ons dan laten weten? Archief. Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen is het Jaarboek van het Zeeuws Genootschap (ZG). Het wordt uitgegeven door de 'Commissie tot redactie van Archief en Werken', een onafhankelijk opererende commissie die onder auspiciën van het ZG ook de uitgave van de Werken, een reeks monografieën, begeleidt. De doelgroep van het jaarboek is een algemeen, geletterd publiek met speciale voorliefde voor (de geschiedenis van) Zeeland en de positie van deze regio in een globaliserende wereld. Archief bevat in de regel drie tot vier artikelen op wetenschappelijk gebied over zaken met betrekking tot de provincie Zeeland. Vaak gaat het om artikelen met een archeologische, (natuur) historische of geografische inhoud, maar het ligt in de bedoeling van de redactiecommissie dit overwegend historisch perspectief, geheel volgens de lange traditie van het Zeeuws Genootschap, te verbreden en al of niet vanuit een historische invalshoek al die onderwerpen aan de orde te stellen die voor Zeeland relevante aspecten en actuele repercussies hebben. Te denken valt aan ecologische dilemma's, demografische ontwikkelingen, 5 m Een hoger streven Bouwstenen voor een geschiedenis van het Zeeuws Genootschap, 1769-2019 Agenda 5

Zeeland | 2020 | | pagina 47