Nu online: Interview met Carla Rus over het verzet in Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog Overzicht van alle vier Hurgronjelezingen, voorjaar 2020, Zeeuws Mu seum, Middelburg vraagstukken van openbaar bestuur, de evolutie van de Zeeuwse dialecten en andere taalkundige onderwerpen, aspecten van de gezondheidszorg, etc. Vanzelfsprekend vinden er binnen de huidige redactie voortdurend besprekingen plaats over de nieuwe rol die het jaarboek en de reeks monografieën in het huidige digitale tijdperk kunnen vervullen. De redactie heeft op dit moment twee openstaande vacatures: 1. Redactiesecretaris 2. Eindredacteur Voor meer informatie: zie: https://kzgw.nl/nieuws/vacatures/ Geïnteresseerden in een van bovenstaande functies kunnen contact opnemen met de voorzitter van redactie, prof. dr. Henk Nellen, henknellen49@gmail.com. Op de zaterdagmiddagen 23 november 2019 en 1 februari 2020 vond het symposium '75 jaar Slag om de Schelde' plaats in Vlissingen. Eerst in het Zeeuws Maritiem muZEEum en afgelopen zaterdag in de filmzaal van de Scheldehof, de voormalige zware plaatwerkerij van De Schelde. De belangstelling was zeer groot: in totaal meer dan 200 inschrijvingen. Sprekers waren Herman de Putter over de aanloop naar de Slag om de Schelde (alleen 23-11), Hans Sakkers over de slag zelf, Niek Peters en Sophie Vleugels over de eenmansduikboot De Biber, Cor Heijkoop over de konvooivaart op de Schelde en het mijnenruimen in 1944 en 1945 en een gefilmd interview met psychiater Carla Rus over haar boek Breekbare helden, over het verzet in Zeeland en traumaverwerking na de Tweede wereldoorlog. Het interview van 40 minuten staat nu online is kan dus worden bekeken: https://kzgw.nl/nieuws/interview/. Op deze pagina vind u ook een uitgebreide samenvatting van het boek. In het voorjaar van 2020 worden opnieuw vier Hurgronje-lezingen georganiseerd in het Zeeuws Museum. Sinds 2016 geven de Hurgronjelezingen een podium aan onderzoekers die werken aan een aspect van het Zeeuwse verleden.In samenwerking met de Isaac Beeckman Stichting is de eerste Beeckman-lezing in de reeks opgenomen. De Hurgronjelezingen worden georganiseerd door de Werkgroep Cultuurhistorie van het Zeeuws Genootschap, de Provincie Zeeland, de UCR en de Isaac Beeckman Stichting. De eerste twee lezingen zijn al gehouden: op woensdag 5 februari door Klaas van Berkel (Rijksuniversiteit Groningen) met het ondewerp 'P.J. Bouman in Zeeland' en op 4 maart door Lotte Bergen (Etty Hillesum Onderzoekcentrum) met het onderwerp 'Handelingsvrijheid en liminaliteit in de dagboeken- en brieven van Etty Hillesum'. 6 Agenda

Zeeland | 2020 | | pagina 48