HURGRONJE LEZINGEN 05.02 04.03 01.04 06.05 ZEEUWS MUSEUM 2020 M Save the Date. Zondagmiddag 29 maart: première documentaire Tijdggravers over het Zeeuws Genootschap in de Kloveniersdoelen, Middelburg Op woensdag 1 april is het de beurt aan Frank van der Pol van de Theologische Universiteit Kampen met het onderwerp 'Fides est de rebus divinis. Isaac Beeckman en de religie'. De in Middelburg geboren en getogen natuurfilosoof Isaac Beeckman was een veel zijdig denker die geen tegenstelling zag tussen redelijk denken en geloven. Zijn mechanistische kijk op de natuur werd reeds uitvoerig bestudeerd. In hoeverre kan ook onze kennis over zijn geloofs opvatting, spiritualiteit en theologie nader worden ingevuld? In deze eerste Beeckman-lezing wordt een antwoord op deze vraag gezocht. De reeks wordt afgesloten op woensdag 6 mei 2020 met een lezing van Lieke van Deinsen van de Universiteit Leuven en Geert-Jan Janse van de Universiteit Utrecht: 'Pieter de la Ruë en het Panpoëticon Batavum. Of: hoe een achttiende-eeuwse Zeeuw de Nederlandse literaire canon van couleur locale wilde voorzien'. Dé literaire trekpleister van de Nederlandse achttiende eeuw was het Panpoëticon Batavum. Honderden liefhebbers bezochten dit Amsterdamse verzamelaarskabinet dat portretten van ruim driehonderd Nederlandse schrijvers samenbracht. De Middelburgse handelaar, rekenmeester en historieschrijver Pieter de la Ruë (1695-1770) stelde zich tot doel deze Nederlandse literaire canon van Zeeuwse kleur te voorzien. Twee recent herontdekte handschriften én een portretje werpen nieuw licht op zijn strategieën. Deelname aan de lezingen is gratis. U betaalt alleen entree van 11,00 p.p. Met Museumkaart gratis. Leden van het Zeeuws genootschap krijgen 50% korting. Reserveren via rondleidingen@ zeeuwsmuseum.nl of 0118 653000. Locatie Zeeuws Museum, Abdijplein Middelburg. Zie ook de agenda hieronder. Op zondagmiddag 29 maart 2020 gaat de documentaire Tijdgravers over de conservatoren van het Zeeuws Genootschap in première. De leden zijn hierbij van harte welkom. De maker van de film is de bekende Zeeuwse filmmaker Fifi Visser. Plaats van handeling: Cinema Middelburg in de Kloveniersdoelen. Nadere informatie over de tijden en de voorinschrijvingen volgt zo spoedig mogelijk. Op de foto: een 'still' uit de film. Agenda 7

Zeeland | 2020 | | pagina 49