In het boek 'Veerkracht'1 heeft de auteur een schets van Ad van 't Veer gepresenteerd die bedoeld is als eerbetoon. De accenten zijn zo gekozen dat zij dienstbaar zijn aan dat doel. Goed komt in beeld hoe wereldwijd werd gezocht naar overeenkomsten en nieuwe aanknopingspunten. Vernieuwing en accent op eigentijds werkende scheppende en uitvoerende kunstenaars krijgen de boventoon. De in het boek opgenomen bijla gen geven een duizelingwekkende opsomming van vele honderden evenementen en optredens. De programmering laat zien hoe kunstenaars in allerlei disciplines werden gevolgd in hun ontwikkeling over een reeks van jaren. Het gepresenteerde boek is een eerste bron voor nader onderzoek of kennismaking met een periode van enkele decennia toen in cultureel Zeeland nati onaal geschiedenis werd geschreven dankzij een programmeur, die zijn taak opvatte als roeping. 1 Loes Rusch, 'Veerkracht - 35 jaar Nieuwe Muziek Zeel and'. Uitgeverij De Bovenkamer, Rotterdam, 2019, 144 pagina's, ISBN 978 90 826005 1 3. De titel van het boek 'Veerkracht' is natuur lijk een woordspeling op Van 't Veer. Inderdaad, mentaal en fysiek moest ver buiten de grenzen van een algemeen menselijk verwachtingspa troon gepresteerd worden. Daartegenover was ook een andere veerkracht nodig bij de medewerkers en bestuursleden, die Ad van 't Veer ten dienste stonden. Ad van 't Veer werd passend gelauwerd met de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen en Koninklijk onderscheiden door Commissaris van de Koningin Wim van Gelder in de foyer van de Statenzaal. Passend zou ook een standbeeld kunnen zijn op ware grootte, maar dat is te autoritair en daar had Ad van 't Veer, opvallenderwijs, juist zo'n hekel aan. Om te beginnen valt te denken aan een in brons gegoten buste op ware grootte. De ontbrekende rest kan dan bijgevolg later worden toegevoegd. Ad van 't Veer 101

Zeeland | 2020 | | pagina 23