Afscheid van onze beeldredacteur, Ineke Vogel In 1965 besloot het Genootschap een Encyclopedie van Zeeland te publiceren. Een majeure opgave en die duren lang. Heel veel auteurs schreven tekstjes en die moesten verwerkt worden. Het schoot niet echt op, maar in 1977 werden de activiteiten meer gestructureerd aangepakt. Ineke Vogel werd secretaris van de redactie van de Commissie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland. Men schreef toen natuurlijk dat Dra. I.H. Vogel-Wessels Boer secretaresse werd. Het eerste deel verscheen in 1982, het laatste in 1984. De commissie werd in 1986 opgeheven. In die jaren heeft Ineke ons Genootschap goed leren kennen en is ze zich er thuis gaan voelen. Door de jaren heen heeft ze allerlei werkzaamheden voor het Genootschap vervuld. Voor de redactie is belangrijk dat ze in 1987 een van de conservatoren van de Zelandia Illustrata, de historisch-topografische prentenverzameling van het Genootschap, werd. Dat is ze nu, 33 jaar later, overigens nog! Toen er in 2011 een nieuwe beeldredacteur voor ons tijdschrift gezocht werd, viel de keus natuurlijk op Ineke. Door haar jarenlange betrokkenheid bij onze prentenverzameling had ze een grote kennis opgebouwd van beeldmateriaal van Zeeland. Voor onze redactie kon ze moeiteloos bij allerhande kopij leuke en bijzondere afbeeldingen aanreiken. Dat was een groot gemak. Binnen de redactie heb ik met haar op uiterst plezierige wijze samengewerkt. In haar persoonlijke leven zat het al een aantal jaren niet mee, maar ze deed wat ze moest doen als beeldredacteur. Maar, aan alles komt een eind, ze vond het nu mooi geweest en in het volgende nummer zullen we een andere beeldredacteur vermeld zien staan. Ineke, bedankt voor alles wat je voor de redactie gedaan hebt, het was prima (en gezellig!) samenwerken. Gerard Heerebout 123

Zeeland | 2020 | | pagina 45