De auteurs in dit nummer G.B. Schoenmakers (1942) studeerde geschie denis aan de Rijksuniversiteit Groningen, waarna hij les ging geven in het voortgezet onderwijs, laatstelijk in Middelburg. Van 1978 tot 1994 was hij wethouder in Middelburg (met onder meer de portefeuille Cultuur), van 1998 2002 was hij lid van de Tweede Kamer. Hij was betrokken bij veel culturele organisaties in Middelburg en in Zeeland, zoals Stichting 'Open de Beuk', Stichting Jeugd en Muziek en de Stichting Nieuwe Muziek Zeeland. Van de laatste twee organisaties was hij ook voorzitter. Op dit moment is hij nog bestuurslid van Vrienden van Middelburg en de Provinciale Commissie Zeeland van Heemschut. Dr. L.M. van Driel (1944) studeerde Neder landse taal en letterkunde. Hij promoveerde op de taalkunde van de negentiende eeuw. In 2015 verscheen zijn biografie van de schrijver Jan H. Eekhout. In november 2016 kwam 'Een getekend leven uit, de biografie van de schilder Reimond Kimpe' en in 2018: 'Cultuur wordt Kultuur', over het culturele leven in Zeeland in de Tweede Wereldoorlog. P. A. Maas (1958) heeft flora-inventarisaties uitgevoerd voor onder meer de Provincie Zeeland, Ministerie van Landbouw, Natuur beheer Visserij, Floron, Stichting Land schapsbeheer Zeeland en Staatsbosbeheer. Is momenteel werkzaam als Boswachter Beheer Staatsbosbeheer voor de beheerseenheid Zeeland-Zuid. Volgt sinds 1998 de ontwik- kelingen van het Kruipend moerasscherm in Zeeland en is ondermeer betrokken geweest bij het opstellen van het beheerplan in het kader van Natura 2000 voor de Zeeuwse groeiplaatsen van deze soort. R. Sanderse (1958) is oud-projectmanager Tracking en Tracing-projecten, voor de laatste 14 jaar in Lausanne, Zwitserland. Na terugkomst in Nederland (Middelburg) is hij conservator Munten en Penningen geworden. Hij is nu bezig met een her-inventarisatie van de collectie en vastlegging daarvan in een database en voert ook regelmatig interessante stukken in op de KZGW Collectie Online. Hij vindt het leuk om informatie met belangstellenden over deze geweldige collectie te delen. Dr. G.J. de Kok (1983) is als maritiem historicus verbonden aan de Universiteit Leiden. Hij is opgeleid als historicus en bedrijfseconoom. In 2019 promoveerde hij in Leiden op een onderzoek naar de economische betekenis van de trans-Atlantische slavenhandel voor Walcheren. H.K. Loeff (1975) is van beroep opticien en contactlensspecialist maar houdt zich de laatste jaren onder andere bezig met paleontologie. Daarnaast is ze eigenaar van het Wonderkabinet. Ze geeft strandexcursies op de Zeeuwse stranden en de Maasvlakte. Ook maakt ze rariteitenkabinetten. 124

Zeeland | 2020 | | pagina 46