AI ov rc(.&tn>*Lnn Z£ ■Are. tya Drs. G. R. Heerebout (1946) is conservator van de Naturalia van het Zeeuws Genootschap en hoofd redacteur van dit blad. F.A.D. van Nieulande (1941) is conservator Mollusca van het Zeeuws Genootschap. Hij is ruim veertig jaar amateur-malacoloog/paleontoloog en is gespecialiseerd in de fossiele schelpen van het cenozoïcum van West Europa. Hij is ook research associate bij Naturalis te Leiden en werkt, met anderen, aan een tweede fossielen atlas voor Zeeland. Hans Warren, Noordhoorn, inkt op papier, gedateerd 29 december 1940. (ZBPlanbureau en Bibliotheek van Zeeland, Hans Warrencollectie) Kennelijk was het schelpenvuur in 1943 al een beetje gedoofd. Ook in zijn catalogus staan geen latere vondsten meer. Zijn catalogus met de volledige lijst van zijn schelpen is te vinden in collectie online: www. kzgwonline.nl/records/schelpenHansWarren. Tenslotte De Kaloot is een vindplaats van bijzondere fossiele schelpen. Omdat Hans Warren er als jongeman heel vaak kwam om naar vogels te kijken, ontdekte hij deze schelpen en begon hij een schelpenverzameling aan te leggen, voornamelijk op eigen kracht. Hij was geen slecht tekenaar en heeft een aantal aardige tekeningen van schelpen in zijn collectie gemaakt. Hij zal zeker veel geleerd hebben van C. Brakman, een landelijk erkend malacoloog met wie hij contact zocht. De vogels trokken harder en op dat terrein heeft hij met wat publicaties enige landelijke bekendheid verkregen. Zijn geheime dagboeken vormen natuurlijk een andere categorie. Met dank aan Rebecca Niculae voor het verzorgen van de scans. Geraadpleegde bronnen: - Beeftink, W.G., 1994. Een Zeeuwse dorpsonderwijzer en natuurwetenschapper. Archief, Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen; 145-183. - Raad, Harry, 2005. Pennevruchten en schelpen van Hans Warren. Voluta 11 (1): 10-13. - Warren, Hans, 1996. Ik ging naar de Noordnol. Natuur- dagboek 1936-1942. Uitgeverij Bert Bakker, Amsterdam. - Warren, Hans, De Kaloot als natuurreservaat en recrea tieoord. Zeeuws Tijdschrift, 1 (1): 13-17. - Zeeuws Archief, toegang 331Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, Inventaris 4 (Ledenlijsten) en 5 (Excursies en lezingen). Hans Warren, Tafelmesheft, inkt op papier, gedateerd 30 december 1940. (ZBPlanbureau en Bibliotheek van Zeeland, Hans Warrencollectie) 't Is vol van schatten hier 27

Zeeland | 2021 | | pagina 29