Dankwoord 11 Zeeland 31-1 er heeft nog nooit een archeologische opgraving plaatsgevonden. In de eerste plaats dank aan de leden van de AWN uit de afdelingen Den Haag en Omstreken en Zeeland. De volgende personen hebben bijgedragen aan inhoudelijke aspecten van ons onderzoek: Joyce van Dijk (Archeoplan eco), Henk van Haaster (BIAX consult), Lisette Kootker (VU Amsterdam), Sanne Palstra (CIO RU Groningen), Ties van Venetië (vrijwilliger gemeente Den Haag) en Caroline Vermeeren (BIAX consult), Jan Wattenberghe en Frederik D’hondt (Artefact!). Daarnaast dank aan Marijke Lieman (Staatsbosbeheer) voor de toestemming om het terrein te betreden en Provincie Zeeland voor de in 2020 toegekende subsidie voor het laten uitvoeren van professioneel onderzoek (palynologie, paleozoölogie, C14-analyse). Dr. L. van der Valk (Scheveningen 1952) studeerde kwartairgeologie en laaglandgenese aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en promoveerde in 1992 op een onderzoek naar de Nederlandse strandwallenkust. Sinds 1999 werkt hij bij Deltares als senior adviseur- geoloog, op projecten in binnen- en buitenland. De archeologie van West-Nederland behoort tot zijn vrijetijdsbezigheden. www.deltares.nl /.bert.vandervalk@deltares.nl Dr. F. Beekman (Scheveningen 1940) promoveerde aan de Universiteit van Amsterdam op de landschaps- geschiedenis van de Kop van Schouwen. Hij stond tussen 1966 en 2001 voor de klas, het langst als leraar aardrijkskunde aan de Rijksscholengemeenschap in Zierikzee. Hij publiceert geregeld over archeologie, landschap en natuur. Beekman, F. en H.J.E. van Beuningen (1995). Het verdronken Westenschouwen. De Vries Drukwerk, Zierikzee. Boersma, J.S. (1967). The Roman coins from the province of Zeeland. In: Berichten Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek 17, p. 65-07. Capelle, T. (1978). Die karolingische Funde von Schouwen. In: Nederlandse Oudheden 7 (2 delen). Amersfoort. Heeringen, R.M. van (1988). Iron Age occupation ot the dunes near Haamstede on the island of Schouwen- Duiveland, Province of Zeeland, The Netherlands. In: Helinium XXVIII, p. 63-80. Hubregtse, J.A. (1923). De Frankische nederzettingen in de duinen van Schouwen. In: Oudheidkundige Mededeelingen uit ’s Rijksmuseum van Oudheden te Leiden IV, p. 27-39. Kuipers, S.F. (1960). Een bijdrage tot de kennis van de bodem van Schouwen-Duiveland en Tholen naar de toestand van voor 1953 (diss.). Wageningen. Op den Velde en C.J.F. Klaassen 2004. Sceatta’s and merovingian deniers from Domburg and Westenschouwen. Middelburg. Rummelen, F.F.F.E. van (1970). Toelichting bij de geologische kaart van Nederland 1 50.000, Blad Schouwen- Duiveland. Haarlem. Valk, L. van der, F. Beekman en R.M. van Heeringen (1997). Stuivend zand over boerenland. Geologie, archeologie en historische geografie van het duingebied op Schouwen in de provincie Zeeland. In: D.P. Hallewas en PJ. Woltering (eds). Dynamisch landschap. Amersfoort, p. 131-152. Valk, L. van der, en F. Beekman (2011). Geologie en archeologie van de Kop van Schouwen, gemeente Schouwen-Duiveland. Verslag van de periode 2007 2011. Rapport AWN Den Haag en Omstreken, werkgroep ’s-GRAVENhage. Valk, L. van der, en F. Beekman (2013). Living in a dynamic landscape: the dune area on the island of Schouwen, province of Zeeland, during the late prehistory and early historical period. In: Erik Thoen et al (eds). Landscapes and Seascapes? The history of the coastal environment in the North Sea area reconsidered. Gent. p. 127-144. Valk, L. van der, en F. Beekman (2019). Stuivende kustduinen in Zeeland en Zuid-Holland. Monitoring van vondsten belangrijk voor archeologie en landschapsgeschiedenis. In: Archeologie in Nederland (5), p. 26-33. Valk, L. van der, en F. Beekman (2021). Geologie en archeologie van de Kop van Schouwen, gemeente Schouwen-Duiveland. Deel 2: verslag over de periode 2012-2021. Rapport AWN Den Haag en Omstreken, werkgroep ’s-GRAVENhage. Literatuur Beekman, F. (2007). De Kop van Schouwen onder het zand. Duizend jaar duinvorming en duingebruik op een Zeeuws eiland (diss. UvA 2006), Utrecht. Beekman, F. (2019). Honderd jaar archeologisch onderzoek op het strand en in de duinen van Schouwen. In: Archief Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, p. 495-518.

Zeeland | 2022 | | pagina 13